Wszystko o Custom Bet – nowej usłudze u polskich bukmacherów

Polski rynek bukmacherski jest jednym z najbardziej dynamicznych i najszybciej się rozwijających. Wynika to z dużego zainteresowania nim, które z kolei prowadzi do coraz bardziej zażartej konkurencji między działającymi w jego obrębie operatorami. Ci stale starają się poprawiać swoją ofertę, ale i wprowadzać w jej obręb nowe usługi oraz funkcjonalności, które mogłyby zaciekawić potencjalnych odbiorców. Jedną z tych nowszych i na pewno najciekawszych są tak zwane custom bety. To właśnie na nich zamierzamy się skupić w dzisiejszym wpisie. Opiszemy, czym tak właściwie są i jak tworzyć je w taki sposób, by miały większe szanse na rzeczywiste pojawienie się w ofercie bukmachera.

co to jest custom bet
Wszystko o Custom Bet – nowej usłudze u polskich bukmacherów

Czym tak właściwie jest Custom Bet?

Custom bet to specjalny rodzaj zakładu, który jest tworzony przez samego obstawiającego. To on decyduje, czego będzie on dotyczył i jakie opcje bukmacherskie będzie on posiadał. Bukmacher musi jednak zaakceptować jego propozycję, w wyniku czego ta stanie się częścią jego ogólnodostępnej oferty. Custom bety są opcją bardzo elastyczną i coraz chętniej wykorzystywaną.

Z czego wynika obecna popularność custom betów? Przede wszystkim z faktu, że pozwalają one na dużą swobodę w obstawianiu. Nie trzeba już iść na kompromisy i decydować się na obstawienie rynku opracowanego przez samego bukmachera. Co jednak najważniejsze, można uzupełniać jego ofertę o rynki, które są dostępne u konkurencji, a które z pewnych względów nie są dostępne u niego. Custom bety pozwalają też znacznie zwiększyć zakres świadczonych przez bukmachera usług. Podczas gdy te w większości skupiają się na sportach, dzięki custom betom można postawić chociażby na to, co zdarzy się w kolejnym odcinku ulubionego serialu czy też jak zakończy się gala rozdania nagród telewizyjnych.

100 PLN bez ryzyka w STS

Kod promocyjny: BETONLINE

Możliwości są tutaj praktycznie nieograniczone, a to z pewnością przyczynia się do dużej popularności całego rozwiązania. Aby zgłosić bukmacherowi swój własny zakład wystarczy:

  1. Wymyślić zakład – należy przy tym kierować się rozsądkiem i dbać o to, aby spełnić podstawowe wymagania (przedstawiamy je poniżej). Faktem jest jednak to, że to bukmacher ostatecznie decyduje o tym, czy tak właściwie znajdzie się on w jego ofercie.
  2. Zarejestrować się u bukmachera – niektórzy operatorzy pozwalają na wysłanie im propozycji bez rejestracji. Większość jednak wymaga takowej.
  3. Wypełnić właściwy formularz przesyłając wszystkie wymagane przez bukmachera informacje. Te w pełni zależą od konkretnego podmiotu.
  4. Czekać na weryfikację – bukmacher sam poinformuje nas o tym, czy zdecydował na zaakceptowanie zakładu i wcielenie go do własnej oferty, czy też postanowił go odrzucić. W tym drugim przypadku zazwyczaj podaje powód oidrzucenia (choć wcale nie musi tego robić).

Decydując się na stworzenie własnego zakładu warto zasugerować go kilku bukmacherom. To, co zostanie odrzucone przez jednego z nich wcale nie musi zostać niezaakceptowane przez innego.

Wymagania związane z custom betem

Czego może dotyczyć custom bet? Najłatwiej byłoby powiedzieć, że dosłownie wszystkiego. Można go postawić na wydarzenia ze świata polityki, showbiznesu, szeroko pojętej rozrywki, a nawet niektóre zdarzenia z własnego życia prywatnego. To jednak, że zasugerować można tutaj wszystko nie oznacza, że wszystko zostanie też zaakceptowane. O tym bowiem decyduje sam bukmacher i jest to kwestia mocno subiektywna. Aby jednak zakład miał szansę trafić do jego oferty, musi spełniać wymienione przez nas poniżej wymagania.

  • Konkretny wynik – zakład nie może dotyczyć czegoś bardzo ogólnego. Musi wskazywać na konkretną sytuację, najlepiej taką z rozwiązaniem „tak / nie”, bez możliwości rozwiązania pośredniego.
  • Odpowiedni czas do rozwiązania – im dłużej pozostało do rozwiązania konkretnego zakładu, tym lepiej dla niego i dla jego akceptacji. Bukmacherzy każdy akceptowany przez siebie zakład udostępniają wszystkim użytkownikom – nie dziwi więc to, że chcą trafić i z tym naszym do największej ich liczby.
Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackKod: BETONLINE
eWinner.pl110 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE
  • Rzecz możliwa do weryfikacji – bukmacher musi mieć możliwość sprawdzenia wyniku konkretnego zdarzenia i rozwiązania zakładu. Nie można zatem wskazywać na coś niedostępnego dla niego.
  • Rzecz, na którą sami nie mamy wpływu – zakład musi dotyczyć rzeczy, na którą nie mamy żadnego wpływu, a zatem której wynik nie zależy od nas.
  • Właściwe opisanie zakładu – custom bet musi zostać przez nas właściwie opisany. Musimy wyposażyć bukmachera w szereg informacji, które umożliwią mu odpowiednie ustosunkowanie się do zakładu, ale też przedstawienie go w najbardziej pożądanej przez nas formie.

Warto wiedzieć, że bukmacherzy mogą zaakceptować nasz zakład, ale też wprowadzić w nim pewne modyfikacje. Wszystko zależy od ich własnej wizji ściśle z nim związanej. Nic nie zobowiązuje nas do postawienia na ostatecznie zaakceptowany zakład.

Bukmacherzy z custom betem w ofercie

Choć custom bet istnieje na naszym rynku już od kilku miesięcy, zaledwie dwóch rodzimych operatorów zdecydowało się na wprowadzenie go do własnej oferty. Obaj dają w jego kontekście bardzo dużą swobodę.

ewinner polskie zakłądy
Nowa oferta promocyjna w zakładach eWinner

Pionierem na naszym rynku właśnie w kontekście custom betów jest eWinner. Bukmacher niemal od początku swojego istnienia daje możliwość tworzenia własnych zakładów. Podchodzi do tego w sposób bardzo pro-konsumencki, wykazując się sporą elastycznością w akceptowaniu podsyłanych mu propozycji. Aby móc to robić, należy zarejestrować się w jego serwisie, a następnie wypełnić specjalny formularz. W jego obrębie musimy podać takie informacje, jak nasz własny e-mail, rodzaj zakładu (czyli chociażby pytanie, które mu przyświeca), kategorię (wybraną przez siebie w sposób dość dowolny – Polityka, Rozrywka, Sport), datę i wydarzenie, którego on dotyczy oraz przede wszystkim szczegółowy opis całego zakładu. Bukmacher eWinner zastrzega sobie 12 godzin na zweryfikowanie i podjęcie decyzji na temat konkretnej propozycji.

Swoje własne zakłady pozwala również podsyłać bukmacher Betfan. Wygląda to u niego prościej – wystarczy bowiem podać własny e-mail, szczegółowy opis wydarzenia oraz ewentualną datę jego rozwiązania (jeśli takowa jest). Swoje propozycje mogą przesyłać również osoby niezarejestrowane, a buk ustosunkuje się do każdej z nich.

5 / 5. Ocen: 5

Darmowe bonusy legalnych bukmacherów Bonus bez depozytu 29 PLN (kod: BETONLINE) – www.sts.pl
600 PLN bez ryzyka (kod: BETONLINE) – www.betfan.pl
Zakład bez ryzyka 550 PLN (kod: KOD550) – www.betclic.pl

Zakłady bukmacherskie

Back to top button