Układy kart w grze Blackjack

Blackjack, jak wszystkim wiadomo to gra karciana, więc nie obyłoby się bez tych niezbędnych i budzących tak wielkie emocje prostokątnych kart. Jedna talia kart zawiera 52 karty o 13 różnych wartościach, każda w 4 kolorach. Karty od 2 do 10, poza tym walet, dama, król i as. Do blackjacka używa się wszystkich tych kart, co więcej, jeśli liczba graczy jest duża, można używać tylu talii, ile tylko jest potrzebne, z przedziału od jednej do ośmiu.

zasady gry w blackjack
Układ kart w grze Blackjack

Blackjack jakie zasady gry?

Wszystkie praktycznie strategie w blackjacku opierają się na liczeniu kart, dlatego też im więcej graczy, i co za tym idzie im więcej talii kart w blackjacku, tym trudniejsze jest przeliczenie tego, co potrzebne. Wiadomo, że wytrawni gracze robią to szybko i bezbłędnie, jednak początkujący, którzy doskonale radzą sobie z jedną talią, przy kilku zaczynają mieć już spore problemy. Tak czy inaczej, im więcej talii tym przewaga kasyna nad graczem jest większa.

Wiesz jak grać w Blackjack? Gra blackjack polega na tym, aby uzbierać 21 punktów lub liczbę jak najbardziej do niej zbliżoną i równocześnie nie przekroczyć 21 punktów. Nie jest to łatwe, ale żeby tego dokonać trzeba posiadać wiedzę na temat tego, jak punktowane są poszczególne karty w blackjacku. Wartość punktowa kart od 2-10 odpowiada ich numerowi. Karty takie jak walet, dama czy król są liczone jako dziesięć punktów, a as to 1 lub 11 punktów, co zależy jedynie od wyboru gracza.

sts bonus bez wpłaty własnej
Darmowy bonus bez wpłaty w STS. Kod promocyjny: BETONLINE

Tytułowy blackjack to taki układ kart, by ich wartość wynosiła dokładnie 21, uzyskuje się go przez kombinacje taką jak 10, dama, walet lub król oraz as. Karty w blackjacku nie są skomplikowaną sprawą, warto jednak zaznajomić się z podanymi powyżej podstawowymi informacjami na ich temat, bez tego gra staje się dość skomplikowana i nie sprawia wielkiej radości.

_______________
Udział w nielegalnych grach hazardowych jakim jest gra w kasynie internetowym jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny tylko dla osób pełnoletnich.

0 / 5. Ocen: 0

Darmowe bonusy legalnych bukmacherów Bonus bez depozytu 29 PLN (kod: BETONLINE) – www.sts.pl
600 PLN bez ryzyka (kod: BETONLINE) – www.betfan.pl
Zakład bez ryzyka 550 PLN (kod: KOD550) – www.betclic.pl

Zakłady bukmacherskie

Back to top button