Typy bukmacherskie zawodowych typerów w Polsce

Decydując się na wkroczenie na polski rynek bukmacherski typujący z Polski nie mają łatwego zadania. Mimo bowiem, że istnieje na nim niewiele podmiotów pozwalających realizować ich typy bukmacherskie, konkurencja między nimi jest ogromna i ciężkie okazuje się wybranie któregoś z nich. Nasz serwis powstał z myślą o ułatwieniu dokonania tegoż wyboru. Publikujemy nie tylko informacje na temat oferty legalnych bukmacherów, ale i wszelkiego rodzaju poradniki, które pomogą w odnalezieniu się na polskiej scenie bukmacherskiej i nabyciu wprawy w skutecznym obstawianiu.

typy zawodowych typperów
Jak obstawiają zawodowi typerzy? Darmowe typy bukmacherskie

Bukmacherzy – legalność i oferta

Od 2010 roku (a wraz z 2017 pod większym rygorem) bukmacherzy muszą posiadać oficjalną licencję Ministerstwa Finansów, aby móc działać legalnie na terenie naszego kraju. Ustawa hazardowa, która została wtedy wprowadzona w życie niejako wymusiła na nich płacenie podatków w naszym kraju, ale i wiele rzeczy, które pozytywnie wpływają na nasze doświadczenia płynące z korzystania z ich oferty – między innymi czytelność regulaminów oraz bezpieczeństwo każdej z akcji podejmowanych w obrębie ich serwisów internetowych. Wymóg posiadania licencji przez buka sprawił, że typy bukmacherskie możemy realizować wyłącznie u kilkunastu z kilkudziesięciu wcześniej istniejących operatorów. Nie oznacza to jednak, że nie mamy większego wyboru – ten jest, w dodatku ogromny, a konkurencja na polskiej scenie jest zażarta jak nigdy wcześniej.

Oferta główna polskich bukmacherów

Zdecydowana większość polskich bukmacherów skupia się na piłce nożnej, to właśnie wokół niej budując resztę swojej oferty. Nie ma się czemu dziwić – to właśnie ta dyscyplina przyciąga do siebie największe ilości obstawiających, a przez większość operatorów pokrywana jest na poziomie reprezentacyjnym oraz ligowym, najczęściej bardzo kompletnie i z dużym pietyzmem. Piłka nożna to jednak nie wszystko. Coraz większe znaczenie w świecie bukmacherskim ma bowiem e-sport, co po części wynika ze zmieniających się czasów i rosnącej roli nowoczesnych technologii w życiu każdego z nas.

100 PLN bez ryzyka w STS

Kod promocyjny: BETONLINE

Bukmacherzy nie zamykają się jednak w obrębie kilku dyscyplin sportowych, pozwalając realizować typy bukmacherskie również w obrębie tych mniej znanych, ale wciąż posiadających swoich zwolenników. Na coś dla siebie mogą liczyć między innymi zwolennicy:

 • siatkówki, koszykówki oraz piłki ręcznej, uważanych za bardzo popularne w naszym kraju,
 • żużla,
 • szachów,
 • rzutek,
 • sportów zimowych.

Cała oferta bukmacherska pozwala przekuwać dobre typy bukmacherskie w zakłady w modelu przedmeczowym. Coraz popularniejsze staje się jednak obstawianie na żywo, czego żaden z bukmacherów nie bagatelizuje. Z uwagi na charakter takiego obstawiania, oferta na spotkania obejmowane tym formatem różni się między każdym kolejnym operatorem. Chcąc z niej skorzystać musimy więc dokonywać jeszcze bardziej dogłębnego porównania. Zazwyczaj operatorzy skupiają się na pokrywaniu nie pojedynczych i losowo dobranych spotkań, ale całych lig czy konkretnych rozgrywek, co powinno znacznie ułatwić nam wybór.

Typy bukmacherskie a oferta bonusowa

Każdy polski bukmacher stara się przyciągnąć do siebie nowych odbiorców i zawodowych typerów poprzez umiejętne przygotowanie oferty bonusowej, zazwyczaj skoncentrowane wokół bonusu powitalnego – podstawowego i zazwyczaj najbardziej konkretnego. Bonusy powitalne są w ofercie każdego bukmachera w Polsce. Ten jest w stanie przybrać trzy formy:

 • bonusu od depozytu, nagradzającego pierwszą wpłatę (zazwyczaj ją podwajając), ale narzucającego sporo wymogów obrotowych;
 • bonusu bez depozytu (freebetu) na klarownych warunkach i z niewielkimi wymaganiami co do obrotu;
 • bezpiecznego bonusu ze zwrotem stawki (do określonej kwoty) w przypadku błędnego wytypowania własnego pierwszego kuponu.
bukmacher betfan w polsce
Legalny bukmacher Betfan – Kod promocyjny na bonus

Poza możliwością skorzystania z bonusu powitalnego, wszyscy bukmacherzy pozwalają sięgnąć po kody promocyjne, które często znacząco zwiększają budżet na typy bukmacherskie. Dostępne są one zwykle na stronach niezależnych od bukmachera – my sami oferujemy wiele takich, z których warto skorzystać.

Bukmacherzy coraz częściej zwracają uwagę na to, jak łatwo jest współcześnie zmienić operatora, u którego przekuwa się typy bukmacherskie we właściwe zakłady. W związku z tym swoją ofertę bonusową kierują również do stałych odbiorców, zazwyczaj umożliwiając im udział w atrakcyjnych programach lojalnościowych. Te działają w bardzo różny sposób, zwykle promując nie tyle wyższe stawki i wpłaty, co regularną grę i właśnie lojalność.

Usługi dodatkowe

Oferta główna polskich bukmacherów w większości przypadków ubarwiania jest tak zwanymi usługami dodatkowymi – typy bukmacherskie właśnie na nie można realizować całodobowo, każdego dnia w tygodniu, co czyni je świetnymi „umilaczami” czasu oczekiwania pomiędzy kolejnymi spotkaniami. Choć obecnie wśród usług dodatkowych królują sporty wirtualne, które umożliwiają obstawianie organizowanych przez algorytmy komputerowe rozgrywek, coraz śmielej do mainstreamu przebijają się gry karciane, w ramach których obstawiać można gry znane z kasyna – legalny poker, blackjacka czy wojnę.

Typy bukmacherskie zawodowych typerów – gdzie obstawiać najlepiej?

Chcąc przekuwać własne typy bukmacherskie we właściwe zakłady naturalnym wydaje się być znalezienie bukmachera, który nam to umożliwi i stworzy ku temu jak najwłaściwsze warunki. Naszą bazą wyjściową powinno być w tym określenie tego, co właściwie chce się obstawiać i to właśnie na to poszukiwanie odpowiedniej oferty. Zawodowi typerzy obstawiają głównie w firmach, które oprócz wysokich kursów mają także wysokie limity na stawki, przecież profesjonalny gracz nie będzie obstawiał za 5 PLN. Porównując konkretnych bukmacherów (jest to coś, czego nie sposób uniknąć), powinniśmy patrzeć przede wszystkim na:

 • legalność – typowanie u bukmacherów bez licencji Ministerstwa Finansów może wiązać się z poważnymi konsekwencjami;
 • kursy – tak właściwie definiują one wartość konkretnego bukmachera – im większy on jest, tym więcej można zyskać na zakładzie;
 • limity – czyli za ile możemy obstawiać swoje pewniaki, czy jeśli wygramy więcej to bukmacher nas zlimituje?
 • oferta – ta powinna obejmować zasięgiem to, co chcemy obstawiać w formacie, który preferujemy (przedmeczowym / na żywo);
 • bonusy – im atrakcyjniejsze bonusy, tym więcej będziemy w stanie wycisnąć z budżetu, jaki początkowo będziemy posiadali.

Wpłaty i wypłaty u polskich bukmacherów

Oczywistym jest, że granie u polskich bukmacherów wymaga od nas zasilenia wirtualnego konta gracza prawdziwymi środkami. Dopiero po tym będziemy mogli realizować typy bukmacherskie w formacie, którzy sami wybierzemy.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
sts.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
efortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
betfan.pl600 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Wpłaty

Wszyscy działający na polskim rynku bukmacherzy starają się dać nam dostęp do jak największej ilości opcji związanych z zasilaniem własnego konta. To w ich interesie leży w końcu to, byśmy szybko mogli przeznaczyć środki finansowe na typy bukmacherskie i ich realizację. Większość buków pozwala nam dokonać wpłaty za pośrednictwem:

 • karty kredytowej – VISA lub Mastercard;
 • przelewu tradycyjnego, który jest najwolniejszą metodą wpłat;
 • systemu szybkich płatności – PayU, przelewy24 i inne;
 • karty przedpłaconej, w tym popularnego paysafecard.

Wypłaty

Niestety, różnorodność i swoboda wyboru dostępna jest wyłącznie w przypadku wpłat. Wypłaty u legalnych bukmacherów przebiegają (bo i muszą) w sposób liniowy – przelewem na należące do nas konto bankowe. Musimy pamiętać, aby było ono zarejestrowane na nasze nazwisko. Przed dokonaniem wypłaty będziemy też musieli zweryfikować nasze konto, zazwyczaj poprzez podesłanie bukmacherowi skanu naszego dowodu osobistego.

Dlaczego warto nauczyć się samemu tworzyć własne typy bukmacherskie?

Poleganie na typach bukmacherskich z zewnątrz może się okazać błędem. Dlatego też rozsądnym jest branie ich pod uwagę, ale zawsze do budowania swoich własnych typów, popartych dogłębną analizą i potwierdzonych intuicją.

Czy warto sięgać po ofertę bukmacherów bez licencji?

Nie – grozi to konsekwencjami natury prawnej oraz finansowej. Typy bukmacherskie powinniśmy przekształcać we właściwe zakłady wyłącznie u operatorów działających w zgodzie z literą prawa polskiego.

Jakie wymagania trzeba spełniać, by realizować własne typy bukmacherskie?

Przede wszystkim należy mieć ukończony 18. rok życia. Konieczne jest też posiadanie konta bankowego oraz dowodu osobistego, na podstawie których dokonywana jest późniejsza weryfikacja.

0 / 5. Ocen: 0

Darmowe bonusy legalnych bukmacherów Bonus bez depozytu 29 PLN (kod: BETONLINE) – www.sts.pl
600 PLN bez ryzyka (kod: BETONLINE) – www.betfan.pl
Zakład bez ryzyka 550 PLN (kod: KOD550) – www.betclic.pl

Zakłady bukmacherskie

Back to top button