Ruletka Amerykańska – zasady gry

Amerykanie mając na uwadze rosnące restrykcje dotykające kasyna europejskie, a zarazem napływ graczy do Las Vegas postanowili w dość sprytny sposób zwiększyć szanse na większe wpływy płynące z tej jakże dobrze znanej wszystkim gry. Zmiana niewielka, ale jakże istotna z punktu widzenia gracza, dodanie jednego dodatkowego pola – podwójnego zera „00”.

ruletka amerykańska
Ruletka Amerykańska – zasady gry, ciekawostki

Zasady gry w ruletkę Amerykańską

Ta transformacja sprawiła, że szanse gracza na wygraną delikatnie spadły, a tym samym przewaga kasyna w ruletce amerykańskiej jest większa niż w odpowiedniku ruletki ze starego kontynentu. Ten zabieg nie wpłynął w znaczącym stopniu na popularność ruletki w kasynach w USA. Można powiedzieć że nawet zachęcił wielu do gry właśnie w ruletkę amerykańską, która kusiła jeszcze większymi emocjami i większymi wygranymi.

Ruletka amerykańska jak łatwo zauważyć nie różni się w zasadzie niczym od swojej starszej siostry z Europy. Niemal wszystkie zasady pozostały niezmienione, co za tym idzie łatwość i intuicyjność w grze także nie uległa zmianie, a zatem amatorzy ruletki europejskiej nie mają się czego obawiać, gra w ruletkę amerykańską jest tą samą grą, ale emocje mogą być bardziej spotęgowane przez większe ryzyko i świadomość znacznie wyższych wygranych.

sts bonus bez wpłaty własnej
Darmowy bonus bez wpłaty w STS. Kod promocyjny: BETONLINE

Jak wygrywać w ruletce Amerykańskiej?

Kluczem do wygranej w ruletce amerykańskiej jest trafne obstawianie i podejmowanie dobrych decyzji. Nie ma złotego środka prowadzącego do wygranej. Wiele osób rozpisuje się na temat systemów gry, jednak one sporadycznie prowadzą do sukcesu. Ruletka amerykańska, z reszta jak każda ruletka, jest grą czysto losową, a nie strategiczna jak to ma miejsce chociażby w grach karcianych. Wynik tego jest jeden, który jest zarazem zasadą gry jedną jedyną, należy obstawiać, a im lepsze są nasze typy tym wygrane są znacznie wyższe.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
sts.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
efortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
betfan.pl600 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Jedyną trudność, chociaż oznaczenia na polu obstawiania są bardzo intuicyjne, to rodzaje zakładów. Pokrótce zostaną one właśnie w tym miejscy opisane, ale na wstępie muszę zaznaczyć, że zasady obstawiania są identyczne jak w ruletce europejskiej. Jedynie może czasem wystąpić delikatna różnica w nazewnictwie.

Wewnętrzne zakłady ruletki amerykańskiej.

– Straight Up – zakład umieszczany na pojedynczym numerze z pola gry, włączając w to pojedyncze jak i podwójne zero. Należy pamiętać ze zakład tego typu jest umieszczany bezpośrednio na danym polu. Wygrana wypłacana jest w stosunku 35x wniesionego zakładu.
– Split – zakład za pomocą którego gracz obstawia dwa sąsiednie numery na polu zakładów. Zakład jest umieszczany pomiędzy polami na które stawia gracz. Wypłata z zakładu jest 17x postawiona kwota.
– Street – zakład obejmujący trzy numery występujące obok siebie, takie obstawienie zaznaczamy poprzez umieszczenie zakładu na zewnętrznej linij pól obstawiania. Wyplata przy wygranej wynosi 11x zakładu.
– Corner – zakład na cztery sąsiednie numery na polu gry, zakład należy umieścić na krzyżu między polami na jakie stawiamy. Wygrana jest wypłacana 8x wniesiony zakład.
– Line – zakład linowy, jest to na dobrą sprawę podwójny zakład typu Street, gracz obstawia łącznie sześć numerów (dwa rzędy w każdym po trzy numery), a zakład jest umieszczany na granicy pól do gry. Wypłata jest 5x wniesionego zakładu.

cashback za darmo w betclic polska
Nowy bonus cashback w Betclic – Kod promocyjny KOD550

Drugiem typem zakładów w ruletce amerykańskiej są zakłady typu zewnętrznego.

– Column – zakład na kolumnę numerów, zasygnalizowany poprzez umieszczenie żetonów na krótkim boku pola gry. Wypłata wynosi 2:1 wniesionego zakładu.
– Dozen – tuzin, gracz stawia na jeden z trzech tuzinów liczb. Taki zakład ma miejsce wówczas gdy zakład znajdzie się na jednym z trzech pól: 1 st, 2 nd, 3 rd. Wygrana w tym zakładzie jest wypłacana w stosunku 2:1.
Red / Black, Even / Odd i Low / High – zakłady stawiane na pola wzdłuż dłuższego boku stołu ruletki. Każdy z nich jest kombinacją połowy numerów jakie znajdują się na polu obstawiania, wyłączając w tym przypadku pole 0 i 00. Wygrana jest wypłacana w stosunku 1:1.
Kasyna często wprowadzają własne unikalne kombinacje zakładów, by zachęcić graczy. Często daje to znacznie wyższe wygrane jak również zwiększa szanse gracza na wygraną.

Gra w ruletkę amerykańską jak łatwo na pewno każdy zauważył nie jest skomplikowana ani trudna. W tej grze liczy się głównie szczęście i dobra zabawa.

_______________
Udział w nielegalnych grach hazardowych jakim jest gra w kasynie internetowym jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny tylko dla osób pełnoletnich.

0 / 5. Ocen: 0

Darmowe bonusy legalnych bukmacherów Bonus bez depozytu 29 PLN (kod: BETONLINE) – www.sts.pl
600 PLN bez ryzyka (kod: BETONLINE) – www.betfan.pl
Zakład bez ryzyka 550 PLN (kod: KOD550) – www.betclic.pl

Zakłady bukmacherskie

Back to top button