Poker Omaha Hi/Lo online

Odmiana pokera zwana Omaha jest szczegółowo opisana w dziale poświęconym właśnie tej grze, tutaj postaramy się wyjaśnić prosto zasady odmiany Omaha Hi-Lo, nieco różniącej się od tradycyjnej gry omaha, jednak definitywnie właśnie od niej się wywodzącej. Podstawową różnicą w Omaha Hi-Lo jest wysokość stawki w trzeciej rundzie licytacji, przed odkryciem ostatniej karty wspólnej dwukrotnie wzrasta wysokość stawki, którą musi wnieść do puli gracz, który dalej chce uczestniczyć w danej rozgrywce pokera omaha Hi-Lo. Tak więc stawka ta wynosi podwojoną wartość małego zakładu.

poker omaha hi-lo
Zasady gry w poker omaha hi-lo

Zasady gry w poker omaha Hi-Lo

Drugą podstawową różnicą jest rozdzielenie wygranej – pula, która została uzbierana podczas kolejnych licytacji jest dzielona na dwie części – jedną z nich otrzymuje rzecz jasna gracz, który uzyskał najlepszy układ, zaliczany do układów wysokich. Drugą część puli dostaje gracz, który na końcu gry miał najlepszy pięciokartowy układ, jednakże zaliczany do układów niskich. Jeśli nie da się rozstrzygnąć o tym, czyj układ jest najlepszy z układów niskich, cała pula trafia do wyżej wspomnianego zawodnika, który uzyskał najlepszy układ należący do tych wysokich. Po rozdzieleniu wygranych gra zaczyna się od nowa.

betgames bez depozytu
Darmowy bonus bez depozytu na gry karciane w Betgames STS

Zasady gry w omaha hi-lo są nieco bardziej skomplikowane od zasad podstawowej wersji pokera omaha, jednak gra ta jest bardzo popularna, szczególnie wśród tych, którzy nie są początkujący w pokerze. Po kilku latach gry w omaha czy texas holdem gry te mogą zacząć nieco nudzić. Tacy właśnie znudzeni pokerzyści, lub też pokerzyści żądni nowych wrażeń, doświadczeń czy umiejętności zaczynają interesować się odmianą omaha hi-lo.

Popularność tej gry w kasynach internetowych często tłumaczona jest tym, że potencjalni gracze muszą nabyć nieco doświadczenia, a internet gwarantuje im anonimowość w sieci i swobodne zrozumienie zasad oraz dojście do perfekcji w kolejnej z odmian. Gra w sieci jest też idealna dla tych, którzy nie mają możliwości odwiedzenia normalnego kasyna. Jednym słowem, omaha hi-lo nie sprawia wrażenia, jakby zamierała – wręcz przeciwnie, wciąż pasjonuje nowych i kolejnych amatorów.

_______________
Udział w nielegalnych grach hazardowych jakim jest gra w kasynie internetowym jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny tylko dla osób pełnoletnich.

0 / 5. Ocen: 0

Darmowe bonusy legalnych bukmacherów Bonus bez depozytu 29 PLN (kod: BETONLINE) – www.sts.pl
600 PLN bez ryzyka (kod: BETONLINE) – www.betfan.pl
Zakład bez ryzyka 550 PLN (kod: KOD550) – www.betclic.pl

Zakłady bukmacherskie

Back to top button