Poker 6+ zasady gry w nową grę karcianą Betgames STS

Betgames – nowa usługa w obrębie oferty polskiego bukmachera STS, umożliwiająca typowanie gier karcianych – bardzo szybko się rozwija i w równie szybkim tempie nabiera na popularności. Jedną z gier, które dopiero co weszły w jej obręb, a już teraz przyciągają do siebie mnóstwo odbiorców, jest Poker 6+. W tym krótkim wpisie zamierzamy opisać wszystko to, co trzeba wiedzieć na jego temat, zanim tak właściwie się po niego sięgnie. Skupimy się przy tym na nakreśleniu podstawowych jego zasad i różnic w stosunku do klasycznego pokera (na zasadach Texas Hold’em, najpopularniejszych na całym świecie), ale też przedstawieniu krok po kroku, kiedy konkretnie można typować i jak wygląda każde rozdanie w jego ramach.

zasady gry w poker 6+
Jak grać w nową grę karcianą Poker 6+?

Poker 6+ – podstawowe informacje na jego temat

Poker 6+ to jedna z popularniejszych (choć mniej popularnych niż Texas Hold’em) odmian pokera, która swoją ideę bazuje na mniejszej talii – tę 52-kartową zastępuje 36 kartami, wyłącznie takimi z wartością sześć lub więcej. To właśnie temu zawdzięcza swoją nazwę. Dzięki mniejszej ilości kart, rozdania mają charakter bardziej dynamiczny – zwłaszcza że bierze w nich udział zaledwie dwóch (zamiast sześciu) uczestników. W tej wersji pokera krupier bierze aktywny udział w symulacji, będąc jedną ze stron pojedynku. 

Naturalnie rzecz biorąc ten będzie zwycięski dla uczestnika, który stworzy najlepszy układ – ta zasada jest nieodzowna w kontekście wszystkich odmian pokera. Układ musi się składać z dwóch (a zatem wszystkich) kart indywidualnych gracza oraz trzech dowolnie wybranych (spośród pięciu) kart wspólnych, rozkładanych na stole wraz z kolejnymi etapami.

Typujący poker w Betgames mają dwutorową drogą obstawiania. Postawić mogą na:

 • ostateczny wynik rozdania, mogący być zwycięstwem gracza, wygraną krupiera lub też podziałem (remisem);
 • układ, który wygra, niezależnie od uczestnika rozdania, który go ułoży – tutaj mamy dziesięć opcji.

Typowanie w obrębie Pokera 6+ musi sprowadzać się do kuponów pojedynczych. Można jednak ich zawierać kilka, w razie potrzeby.

100 PLN bez ryzyka w STS

Kod promocyjny: BETONLINE

Poker 6+ – rozdanie i typowanie krok po kroku

Jedno rozdanie w Pokerze 6+ zostało podzielone na pięć etapów. Po każdym z nich (za wyjątkiem pierwszego – w jego przypadku możemy typować w trakcie) będziemy mogli obstawiać wybraną przez nas opcję, z dwóch przedstawionych przez nas już wcześniej.

Etap 1 – tasowanie

Na pierwszym etapie rozdania krupier (a zazwyczaj krupierka) zajmuje się tasowaniem kart, dając nam 30 sekund na złożenie naszych pierwszych zakładów. W tym momencie jest to najbardziej opłacalne, ale i ryzykowne – nie wiemy bowiem nic na temat żadnej z kart, które pojawią się na stole.

Etap 2 – rozdawanie

Etap ten zakłada wyłożenie przez krupiera na stół dwóch kart dla jego samego (niewidocznych przez nas przez całą grę, aż do jej końca) i dwóch dla gracza – te jesteśmy w stanie zobaczyć. Po tym etapie mamy 10 sekund na obstawianie.

bukmacher betfan w polsce
Legalny bukmacher Betfan – Kod promocyjny na bonus

Etap 3 – flop

Na trzecim etapie krupier umieszcza na stole trzy pierwsze karty wspólne. Ten etap jest uważany przez wielu za najistotniejszy – można po nim bowiem ocenić i odrzucić lub przewidzieć wiele opcji rozwoju wydarzeń. Mamy na to zaledwie 10 sekund przed rozpoczęciem kolejnego etapu.

Etap 4 – river

Krupier wykłada na stół czwartą kartę wspólną. Tym razem mamy do dyspozycji 15 sekund na typowanie. Posiadamy też więcej informacji oraz większą pewność na temat możliwych rozwiązań kuponu.

Etap 5 – turn

Na ostatnim etapie krupier wykłada na stół piątą już kartę wspólną. Mamy pełny wgląd na to, jak wygląda sytuacja i musimy szybko znaleźć pośród kart najlepszy układ gracza. Mamy na to 20 sekund – jeżeli okaże się odpowiednio wysoki, możemy złożyć swój ostatni zakład, adekwatny do tego, co sądzimy.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
sts.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
efortuna.plFreebet 20 PLNKod: BETONLINE
betfan.pl600 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Po piątym i ostatnim etapie rozdania, krupier ujawni swoje karty i nastąpi porównanie układów (system sam wybierze te najlepsze, które mogą ułożyć uczestnicy rozgrywki. W przypadku remisu, decydentem będzie najsilniejsza karta składowa. Istnieje możliwość zakończenia rozdania tak zwanym podziałem (splitem), jeśli i to nie przyniesie konkretnego zwycięzcy.

Jak widać zasady gry w Poker 6+ są bardzo proste, dlatego też Betgames STS jest tak w Polsce popularny. Wielu zawodowych typerów przeniosło się na hazardowe gry karciane, gdyż szansa na wygrane jest większa niż przykładowo typowanie meczów piłki nożnej. Gry karciane jak poker online, wojna, blackjack czy bakarat mają to do siebie, że nawet początkujący gracze po kilku rozdaniach rozumieją ich zasady.

Układy w Pokerze 6+ – od najsłabszego do najmocniejszego

 1. Wysoka karta – brak kart tworzących jakikolwiek inny układ.
 2. Para – para kart z tą samą wartością.
 3. Dwie pary – dwie pary kart z tymi samymi wartościami (ale nie cztery karty tej samej wartości – to kareta).
 4. Strit – pięć kart, których wartości ułożone zostały we właściwej kolejności (pod względem wartości), ale nie są w tym samym kolorze.
 5. Trójka – trzy karty z tą samą wartością.
 6. Full – trzy karty z tą samą wartością oraz jedna para.
 7. Kolor – pięć kart z tym samym kolorem, jednak bez zachowanej kolejności co do wartości.
 8. Kareta – cztery karty z tą samą wartością (ten sam kolor nie jest wymagany).
 9. Poker – wersja strita z tymi samymi kolorami. Pięć kart w odpowiedniej kolejności i z tymi samymi kolorami; układ nie kończący się na asie.
 10. Poker królewski – poker, na który składa się zestaw kart kończący się na asie. Możliwości jego ułożenia są więc cztery, dla każdego możliwego koloru będzie to najwyższa opcja z możliwych.

5 / 5. Ocen: 3

Darmowe bonusy legalnych bukmacherów Bonus bez depozytu 29 PLN (kod: BETONLINE) – www.sts.pl
600 PLN bez ryzyka (kod: BETONLINE) – www.betfan.pl
Zakład bez ryzyka 550 PLN (kod: KOD550) – www.betclic.pl

Zakłady bukmacherskie

Back to top button