MŚ w piłce nożnej – czy warto obstawiać zakłady?

Mimo że Mistrzostwa Świata w piłce nożnej w tym roku wystartują dopiero w listopadzie, bukmacherzy online już teraz umożliwiają ich obstawianie. Ich oferta na zakłady bukmacherskie na ten właśnie turniej pojawiła się praktycznie natychmiast po losowaniu grup fazy grupowej. Czy jednak powinniśmy z niej korzystać już teraz, na wiele miesięcy przed rozpoczęciem się turnieju? Na co możemy postawić i którzy bukmacherzy pozwolą nam to zrobić? Na ten temat powiemy więcej w naszym dzisiejszym poradniku.

MŚ w piłce nożnej - czy warto obstawiać zakłady

MŚ w piłce nożnej – praktyczne informacje

Oczywistym jest, że zanim w ogóle sięgniemy po zakłady bukmacherskie na Mistrzostwa Świata, powinniśmy zapoznać się z podstawowymi informacjami na temat całego turnieju. Tak, abyśmy wiedzieli, na co tak właściwie postawić, jak będzie wyglądała każda kolejna faza rozgrywek i kiedy będą rozgrywane kolejne mecze. Poniżej przedstawiamy kilka tego typu faktów.

 • Mistrzostwa Świata 2022 odbędą się w Katarze. Z tego też względu zostaną zorganizowane w porze jesienno-zimowej, kiedy to w państwie tym panuje relatywnie optymalna temperatura (nie ma olbrzymich upałów, które uniemożliwiałyby grę).
 • W rozgrywkach wezmą udział 32 drużyny, a całość będzie się toczyła na ośmiu stadionach rozmieszczonych po pięciu różnych miastach. 
 • Meczem otwarcia będzie mecz Senegalu z Holandią. Są to zatem pierwsze od dawna mistrzostwa, których nie rozpocznie mecz gospodarzy. Ci zagrają jednak tego samego dnia – z tym, że wieczorem.
 • Mecze fazy grupowej będą rozgrywać się w dość nietypowych porach, bo o 11:00, 14:00 oraz 17:00.
 • Mistrzostwa Świata 2022 rozpoczną się 21 listopada 2022 roku. Wtedy też wystartuje ich faza grupowa. Ma ona potrwać do 3 grudnia.
 • Do 9 grudnia trwać będą mecze 1/8 finału tego turnieju, do których dostaną się po dwie najlepsze drużyny każdej z grup.
 • 9 grudnia rozpoczną się zaś mecze ćwierćfinałowe – dostaną się do nich zespoły, które wygrają swój mecz 1/8 finału rozgrywek. Tutaj również stoczony zostanie jeden mecz, który wyłoni pary półfinałowe.
 • Półfinały zostały zaplanowane na 13 i 14 grudnia. 18 dnia tego samego miesiąca rozegrany zostanie finał. Dzień wcześniej zaś dwie drużyny stoczą bój o trzecie miejsce na tym turnieju.

Zakłady długoterminowe na MŚ w piłce nożnej

Bezpośrednio po ogłoszeniu terminarza Mistrzostw Świata 2022 w Katarze, najlepsi legalni bukmacherzy w większości oddali nam do dyspozycji dość pokaźną ofertę, w ramach której możemy obstawiać długoterminowo. Czy jednak ma to sens? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi.

Z jednej strony zawieranie zakładów w tym momencie (zwłaszcza na i tak ryzykowne rynki) jest w stanie przynieść nam najwięcej korzyści. Kursy bywają teraz naprawdę ogromne. Przeciw temu przemawia jednak znacznie większe ryzyko, jakiego w tym momencie musimy się podejmować. W tym momencie mamy też najwięcej czasu na przygotowanie się do typowania. Nie mamy do czynienia z żadną presją. Mamy jednak znacznie mniej materiału do analizowania. Spotkania Ligi Narodów, które można uznać za te przygotowawcze, jeszcze nie zostały rozegrane. Wiele więc może się jeszcze zmienić – zwłaszcza w kontekście formy, rozkładu sił i szans każdego z zespołów na sięgnięcie po zwycięstwo. Zakłady długoterminowe mogą więc być dla nas świetnym sposobem na zagwarantowanie sobie wysokich wygranych. Dobrze byłoby jednak podejść do nich rozsądnie, nie stawiając wszystkiego na jedną kartę, a każdy swój wybór dokładnie analizując.

ZOBACZ WIĘCEJ:

Na co w kontekście nadchodzących Mistrzostw Świata możemy stawiać już w tym momencie? Najatrakcyjniejsze opcje na ten moment przedstawiamy poniżej.

 • Wszystkie mecze fazy grupowej. Wraz z ustaleniem terminarza rozgrywek, w ofercie bukmacherów pojawił się prawie każdy mecz w pierwszej ich fazie. Mecze możemy tu typować w standardowy sposób, wybierając jeden z nawet kilkuset rynków na zakłady.
 • Drużyny, które awansują. W zakładach specjalnych możemy postawić na to, której z drużyn uda się wyjść z grupy, a której ta misja się nie uda. Przypominamy, że każdą grupę opuszczą dwie drużyny.
 • Król strzelców. Któremu zawodnikowi uda się strzelić najwięcej goli w obrębie całego turnieju? To rynek opłacalny, ale ryzykowny. Z jednej strony zawodnik może w ogóle nie pojechać do Kataru (na przykład przez kontuzję). Z drugiej zaś – może zagrać tylko trzy mecze, a przez to mieć mniej szans na strzelenie bramek niż finaliści (którzy meczów zagrają aż siedem).
 • Zwycięzca całego turnieju. Kursy na Mistrza Świata 2022 są aktualnie najwyższe z możliwych. Ryzyko jest spore i to ono właśnie przyczynia się do tego stanu rzeczy. Uważajmy – zdarza się, że wielkie turnieje są wygrywane przez czarne konie.

Bukmacherzy z ofertą na piłkarskie MŚ

Jako że nie tak dawno temu poznaliśmy najważniejsze informacje na temat fazy grupowej Mistrzostw Świata, najlepsi bukmacherzy w Polsce pozyskali możliwość zawarcia jej w swojej ofercie. U wielu z nich możemy już więc obstawiać nie tylko każdy mecz, ale i wiele innych rynków na zakłady bukmacherskie. Rzecz jednak w tym, by wybrać tego, który nie tylko stworzy nam najlepsze warunki do obstawiania tego turnieju już teraz, ale i będzie gwarantem tych warunków już w czasie trwania rozgrywek.

Takimi właśnie bukmacherami na pewno są Fortuna, STS i Superbet. Każdy z nich proponuje już teraz bardzo solidne kursy, które pozwolą nam zmaksymalizować naszą potencjalną wygraną i na pewno będą dla nas po prostu korzystne. Co więcej, ich oferta promocyjna również jest szalenie kusząca, a uwagę zwraca również bogata selekcja rynków na zakłady bukmacherskie. Dzięki nim mamy w nich olbrzymią swobodę typowania. Każdy z tych buków jest też opcją przyszłościową. Wszyscy ci legalni bukmacherzy już od dawna przebywają w czołówce, o czym świadczy praktycznie każdy ranking bukmacherów online. Są zatem firmami bezpiecznymi, którym możemy bez wahania powierzyć nasze środki.

Pamiętajmy: jeśli chcemy skorzystać z oferty na start któregoś z bukmacherów, będziemy musieli obstawiać bieżące spotkania. Obrotu bukmacherskiego (wymaganego w przypadku większości bonusów) dokonuje się bowiem wyłącznie na kuponach rozwiązanych.

5 / 5. Ocen: 5

Darmowe bonusy legalnych bukmacherów Bonus bez depozytu 29 PLN (kod: BETONLINE) – www.sts.pl
600 PLN bez ryzyka (kod: BETONLINE) – www.betfan.pl
Zakład bez ryzyka 550 PLN (kod: KOD550) – www.betclic.pl

Zakłady bukmacherskie

Back to top button