Legalny poker online w Polsce 2021?

Zakłady bukmacherskie cieszą się w Polsce dużym powodzeniem. Nie ma co się dziwić – duża konkurencja na rynku bukmacherskim powoduje, że klienci tych firm mogą liczyć na coraz większe wygrane z tytułu obstawiania zakładów bukmacherskich. Coraz większą popularnością cieszy się również poker online. Poker to gra karciana, w którą niegdyś grano wyłącznie w zwyczajnej, klasycznej formie. Dzisiaj dzięki technologii możliwa jest gra w pokera w internecie. Czy strony internetowe oferujące usługę grania w pokera online za pieniądze są legalne? Jak grać w pokera, aby nie łamać przepisów polskiego prawa oraz ustawy antyhazardowej? Na wszystkie te pytania postaramy się udzielić Państwu odpowiedzi w poniższym artykule.

poker online w polsce legalny czy nie 2020
Jak grać w pokera online w Polsce legalnie? Czy jest taka możliwość?

Poker online – najważniejsze informacje w zakresie polskich przepisów prawnych 

Czy poker online jest w Polsce legalny? To pytanie często zadają sobie fani tej popularnej gry karcianej. Warto wiedzieć, że wszystkie zasady dotyczące funkcjonowania całego polskiego rynku gier hazardowych określa ustawa antyhazardowa. Nowelizacja tego aktu prawnego miała ostatnio miejsce w 2017 roku. Wówczas na firmy bukmacherskie nałożonych zostało wiele obostrzeń oraz ograniczeń, których nie wszystkie z nich chciały przestrzegać.

Każda firma, która chciała obsługiwać wzajemne zakłady wzajemne, musiała otrzymać od Ministerstwa Finansów specjalną licencję. Czym to poskutkowało? Wiele spośród firm bukmacherskich zdecydowało się opuścić polski rynek zakładów bukmacherskich bądź świadczyć swoje usługi w sposób niezgodny z przepisami polskiego prawa. A jak wygląda kwestia legalności pokera online? 

bukmacher betfan w polsce
Legalny bukmacher Betfan – Kod promocyjny na bonus

Poker online w Polsce legalny czy nie? Stan na 2021 rok

W przypadku pokera online sprawa wygląda zupełnie inaczej. Postaramy się przedstawić Państwu informacje w tym zakresie w możliwie najbardziej zrozumiały sposób. Przede wszystkim należy wiedzieć o tym, że w ostatniej chwili coraz większą popularnością cieszą się strony takie jak Bet365 czy poker Omaha, który oferuje usługę pokera sportowego. 

Poker to gra, która starszemu pokoleniu z pewnością kojarzy się z fizyczną grą w karty. W dzisiejszych czasach o wiele bardziej popularną formą gry w pokera jest poker internetowy, czyli poker online. Czy w tej chwili istnieje coś takiego jak legalny poker online? Sprawdźmy to. 

Każda firma, która chce świadczyć usługi pokera online, musi otrzymać specjalne zezwolenie od Ministerstwa Finansów. Okazuje się jednak, że w chwili obecnej żadna instytucja nie uzyskała jeszcze takiego zezwolenia. To sprawia, że wszystkie strony internetowe oferujące poker online przez internet polskim użytkownikom, są całkowicie nielegalne. Aktualne przepisy polskiego prawa są bardzo jasne. Jeśli zarejestrujemy się na nielegalnej stronie internetowej oferującej pokera online za pieniądze, popełniamy przestępstwo i może nam grozić odpowiedzialność karna.

Sprawa skomplikuje się jeszcze bardziej, gdy zdecydujemy się wypłacić „zarobione” na takiej stronie pieniądze. Stanowczo odradzamy zatem rejestrację na stronach tego typu. Dużo lepiej jest zarejestrować się na takich witrynach, w których gra się w pokera na żetony. Ta forma gry w pokera jest całkowicie legalna oraz zgodna z przepisami ustanowionymi przez polskiego ustawodawcę. 

betgames bez depozytu
Darmowy bonus bez depozytu na gry karciane w Betgames STS

Zakazany poker w Polsce – dokładna lista

Które rodzaje pokera są w Polsce zabronione z mocy przepisów prawa? Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy listę zawierającą rodzaje gier pokerowych, które są zakazane. Niedozwolone jest granie w gry pokerowe takie jak:

  • gra przy stolikach cashowych,
  • Texas Hold’em,
  • poker pięciokartowy,
  • Omaha wraz z jej odmianami,
  • turnieje na żywo organizowane na terenie Rzeczpospolitej Polskiej,
  • Freerolle,
  • turnieje organizowane na prawdziwe pieniądze. 

Gra w pokera przez internet – jak grać, aby było to legalne?

Niezgodny z prawdą jest rozpowszechniany pogląd mówiący o tym, że poker online to niedozwolona zabawa. Bez jakichkolwiek konsekwencji można oczywiście szkolić się w zakresie strategii pokerowych oraz doskonalić swoje umiejętności w tej grze. Jak to zrobić? Oczywiście za pomocą gry w pokera opartego na wirtualnych żetonach. Jak znaleźć taką wersję pokera?

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
sts.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
efortuna.plFreebet 20 PLNKod: BETONLINE
betfan.pl600 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

To bardzo proste. Istnieje bowiem cała masa stron internetowych zawierających pokera na żetony. Są również specjalne aplikacje mobilne, dzięki którym można grać w pokera online bez jakichkolwiek konsekwencji. Każda forma pokera na żetony (nie na pieniądze) jest zgodna z przepisami polskiego prawa. Warto o tym pamiętać. 

Poker online 2021 – o tym powinieneś pamiętać, zanim zaczniesz grać

Istnieje cała masa stron w języku polskim, które oferują możliwość grania w pokera za pieniądze. W sposób ordynarny lekceważą one przepisy polskiego prawa. Jeśli zarejestrujemy się na takiej stronie, musimy liczyć się z tym, że grożą nam konsekwencje prawne. W takim przypadku tłumaczenie, że nie znaliśmy przepisów prawa oraz nie wiedzieliśmy, iż dana strona jest nielegalna, może nie wystarczyć. Z tego względu gorąco zachęcamy do tego, by omijać nielegalne strony www oferujące grę w pokera na prawdziwe pieniądze.

Polski bukmacher STS nadzieją legalnego pokera!

Nowość w 2020 roku od Polskiego bukmachera STS to usługa Betgames, czyli legalne obstawianie gier karcianych w tym:

  • poker online
  • wojna
  • bakarat

Co to jest Betgames i jak to ma się do pokera online w Polsce? Poker w Betgames ma zasady bardzo zbliżone do najpopularniejszej odmiany Texas Holdem. W przypadku bukmachera STS oczywiście nie możemy samodzielnie grać, gdyż jest to wciąż w Polsce nielegalne, ale STS wpadł na inny pomysł.

legalny poker online w sts polska
Legalny poker online w Polsce dzięki bukmacherowi STS w usłudze Betgames.

Zamiast grać możemy obserwować symulowaną grę na żywo i obstawiać kto wygra pojedynek! Niby nic ale od momentu uruchomienia Betgames w STS ten produkt stał się HITEM i gracze przenieśli z obstawiania meczów na obstawianie gier karcianych!

Dlaczego? Ponieważ prawdopodobieństwo wygranej jest tu dużo wyższe niż w przypadku klasycznego typowania piłki nożnej czy innych sportów. Do tego kursy są wyższe, wszystko to sprawia, że wygranych kuponów jest więcej.

Bukmacher STS oferuje graczom darmowy bonus bez depozytu 29 PLN, które możemy wykorzystać na obstawianie i sprawdzenie jak się obstawia gry karciane. Żeby otrzymać bonus bez wpłaty własnej wystarczy założyć konto na www.sts.pl i wpisać kod promocyjny „BETONLINE„. Po chwili na nasze konto trafi za darmo 29 PLN.

Oczywiście nic nie zastąpi samodzielnej gry w pokera ale dobrze, że cokolwiek dzieje się wokół gier karcianych, oby 2021 rok był przełomowy w tym temacie.

_________________
Udział w nielegalnych grach hazardowych jakim jest gra w kasynie internetowym jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny tylko dla osób pełnoletnich.

0 / 5. Ocen: 0

Darmowe bonusy legalnych bukmacherów Bonus bez depozytu 29 PLN (kod: BETONLINE) – www.sts.pl
600 PLN bez ryzyka (kod: BETONLINE) – www.betfan.pl
Zakład bez ryzyka 550 PLN (kod: KOD550) – www.betclic.pl

Zakłady bukmacherskie

Back to top button