Kto wygra w meczu otwarcia MŚ 2022 w Katarze? Analiza spotkania

Mistrzostwa Świata to impreza, która przyciąga wzrok wielu kibiców piłki nożnej, ale też osób, które na co dzień nie są zbytnio zainteresowane śledzeniem ligowych poczynań. Taka sytuacja wynika z tego, że wielu z nas chce kibicować własnej reprezentacji i trzymać za nią kciuki. Abstrahując od tego, mundial zawsze rozpoczyna się meczem otwarcia, w którym niekoniecznie bierze udział nasza ulubiona drużyna. W tym roku za takie spotkanie uważany jest pojedynek między Katarem i Ekwadorem, który odbędzie się 20 listopada. Przyglądnijmy się więc, jak wyglądają obydwie reprezentacje. 

Katar na MŚ 2022

Katar wydaje się być jedną z najsłabszych drużyn zbliżających się Mistrzostw Świata. Wystarczy, że spojrzymy na szeroką kadrę, jaka została powołana na mundial i nie dostrzeżemy tam ani jednego piłkarza grającego w czołowym, europejskim klubie. Jakby tego było mało, nie ma tam nawet nikogo, kto w ogóle występuje gdziekolwiek w Europie. Szeroko pojęta nieznajomość lokalnych graczy wbrew pozorom może być jednak atutem. Są oni przyzwyczajeni do panującego klimatu oraz znają realia, w jakich rozgrywane są mecze na katarskich boiskach. Poza tym, tamtejsza liga została wstrzymana około połowy września. Takie decyzje miały związek z rozpoczęciem przedwczesnego, ale intensywnego obozu treningowego. Trener Félix Sánchez mógł cieszyć się luksusem pracy ze swoimi podopiecznymi. Ci odwiedzili m.in. Wiedeń i Marbellę, biorąc udział w meczach towarzyskich przeciwko Kanadzie, Chile, Nikaragui i Gwatemali. Patrząc na to, ile czasu reprezentacja Kataru przygotowywała się do mistrzostw z pewnością możemy stwierdzić, że brak przygotowania nie może być wymówką dla gospodarzy. 

Nieco gorzej jest w momencie, jeżeli popatrzymy na sam skład, jego gwiazdy oraz dotychczasowe osiągnięcia reprezentacji. Dla Kataru jest do debiutancki występ na mundialu i ciężko powiedzieć, że wywalczony po wielkich bojach. Reprezentacja otrzymała go z automatu, jako gospodarz imprezy. Nie powala również ich miejsce w rankingu FIFA. 58. lokata to wyraźnie przeciętny wynik, choć w tym przypadku zbliżony do ich pierwszych przeciwników. Niemniej jednak lokalne gwiazdy, takie jak Hassan Al-Haydos czy Akram Afif nie mówią kibicom praktycznie nic. W związku z tym trudno oczekiwać jakiejś sensacji, choć czasem stadiony na MŚ w piłce nożnej mogą mieć ekstra uszy i oczy, o czym wiedzą uczestnicy poprzednich tego typu imprez…

Ekwador na Mundial w Katarze

Trenerem drużyny Ekwadoru jest Argentyńczyk Gustavo Alfaro. To właśnie on odpowiada za przemianę reprezentacji, która znalazła się w grupie A nadchodzących mistrzostw. Szkoleniowiec postanowił zrobić niemałą rewolucję w szeregach i postawił w dużej mierze na perspektywiczną młodzież.  Można powiedzieć, że drużyna Ekwadoru po przyjściu Alfaro została zbudowana od zera. Pragnął on wprowadzić nieco stabilności po krótkich i nieudanych kadencjach Hernána Darío Gómeza, Jorge Célico i Jordi Cruyffa. Sama droga do Kataru wyglądała jednak na długą i krętą. Nie obyło się bez odrzucenia starej gwardii, do której należeli piłkarze tacy Antonio Valencia, Christian Noboa czy Felipe Caicedo. Pojawiło się natomiast miejsce dla młodych. Z pewnością skorzystali na tym Piero Hincapié, Moisés Caicedo i Gonzalo Plata, którzy wydają się być obecnie niekwestionowanymi liderami kadry. 

Ekwador zakwalifikował się do Kataru dzięki zajęciu czwartego miejsca w rozgrywkach południowoamerykańskich. Drużyna wyprzedziła m.in. Chile oraz Peru. W związku z tym sukcesem z pewnością musimy powiedzieć, że zmiana pokoleniowa w składzie nie wyszła najgorzej. Co więcej, Ekwador był najmłodszą drużyną, która zakwalifikowała się z regionu Ameryki Południowej, ze średnią wieku nieco ponad 25 lat. Młodzi i gniewni nie tylko są faworytami do zwycięstwa, ale też mają szanse, aby sprawić niespodziankę wychodząc z grupy. Niech nie zwiedzie nas 53. miejsce w rankingu FIFA. Po wielu spotkaniach wiemy, że tabela to nie zawodnicy, którzy grają na boisku.

Spotkanie w oczach bukmacherów

Legalni bukmacherzy na Mundial są jednoznaczni w typowaniach. Faworytem jest Ekwador i jest to widoczne również w kursach, jakie oferują poszczególne firmy. Generalnie rzecz biorąc, w przypadku zwycięstwa Ekwadoru najczęściej możemy spotkać się w wartościami pomiędzy 2-2.20. Nieco wyżej wyceniany jest remis oraz zwycięstwo gospodarzy imprezy. Jak będzie? Zweryfikuje boisko.

0 / 5. Ocen: 0

Darmowe bonusy legalnych bukmacherów Bonus bez depozytu 29 PLN (kod: BETONLINE) – www.sts.pl
600 PLN bez ryzyka (kod: BETONLINE) – www.betfan.pl
Zakład bez ryzyka 550 PLN (kod: KOD550) – www.betclic.pl

Zakłady bukmacherskie

Back to top button