Kiedy najlepiej obstawiać podwójną szansę (1X, X2)?

Jeśli chodzi o popularne w Polsce firmy bukmacherskie, to możesz zdecydować się np. na szereg rozmaitych zakładów do typowania. Nie brakuje osób, które obstawiają za pieniądze 1x albo x2. To podwójna szansa. O co jednak dokładnie chodzi? Pierwszy raz w ogóle stykasz się z takimi pojęciami? W jakich sytuacjach grać te zakłady? Kiedy to natomiast nie będzie do końca dobra idea?

obstawianie podwójnej szansy
Kiedy najlepiej obstawiać podwójną szansę (1X, X2)?

Czym cechują się zakłady podwójnej szansy?

Chcesz obstawiać takie opcje w firmach bukmacherskich? Są one dostępne np. w przypadku spotkań piłkarskich. Załóżmy, że do typowania jest spotkanie FC Barcelona – Real Madryt. Uważasz, że gospodarze są faworytami? Obawiasz się jednak, że Królewscy ze stolicy Hiszpanii będą w stanie zdobyć jedno oczko? Jeśli nie jesteś do końca pewny zwycięstwa Katalończyków, to możesz zagrać właśnie 1x. Co musi się stać, by Twój kupon okazał się wygrany? W takiej sytuacji gospodarze muszą wygrać. Jeśli tak się nie stanie, to zawsze może Cię uratować remis. W przypadku triumfu Barcelony albo podziału oczek wygrywasz pieniądze. Twój kupon jest przegrany jedynie wtedy, gdy lepsi w finalnym rozrachunku okażą się zawodnicy Realu Madryt.

Czasami na podwójną szansę mówi się, że jest to typ z tak zwaną podpórką. W końcu gramy przede wszystkim na gospodarzy (w tym analizowanym przykładzie), ale dla pewności (i tym samym zminimalizowana ryzyka) można także postawić na remis. Warto zaznaczyć, że to tutaj niejedyna opcja. W końcu firmy bukmacherskie oferują także np. x2. Sytuacja jest analogiczna. Tutaj jednak stawiasz na gości i dla pewności typujesz także remis. Jeśli gospodarze wygrają, to Twój kupon będzie nadawał się do kosza. Jest to tutaj jedyna taka sytuacja, ponieważ w przypadku remisu albo wygranej przyjezdnych będziesz mógł cieszyć się ze zwycięstwa.

100 PLN bez ryzyka w STS

Kod promocyjny: BETONLINE

Okazuje się, że to nie wszystko. W końcu możesz także obstawiać 12. W tym przypadku – Twoim zdaniem – nie będzie remisu. Wygrasz, jeśli gospodarze lub goście okażą się lepsi i zdobędą komplet punktów. Ta opcja jest jednak mimo wszystko najrzadziej wybierana przez typerów mających konta w firmach bukmacherskich.

Kiedy granie podwójnej szansy się kalkuluje?

Podwójna szansa (bierzemy pod uwagę 1x albo x2) ma swoje plusy. Dzięki temu możesz znacząco zminimalizować ryzyko porażki. W futbolu są trzy możliwe opcje. Czasami zaś faworyt zawodzi i nie wygrywa. Zdobywa tylko jeden punkt, co jest sporym zaskoczeniem. Jeśli jednak ktoś zagra 1x lub x2, to i tak jego kupon okazuje się trafiony (przy założeniu, że innych wydarzeń na nim nie było). Podwójna szansa ma jednak jeden, ale bardzo poważny mankament. Chodzi o kursy. Nie są one szczególnie wysokie. Trzeba zatem zastanowić się, w jakich meczach grać takie właśnie zakłady, by miało to jakikolwiek sens. Na pewno podwójna szansa to ciekawa opcja, gdy kursy są dość wyrównane. Z analizy wychodzi Ci, że goście powinni sobie jednak poradzić? W takiej sytuacji dla pewności możesz zagrać x2.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackKod: BETONLINE
eWinner.pl110 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Podwójna szansa to dobra opcja, jeśli chcesz postawić coś przeciwko bukmacherowi. Uważasz, że goście nie przegrają danego spotkania? Co prawda gospodarze są faworytami, ale Twoim zdaniem atut własnego stadionu to stanowczo za mało? W takiej sytuacji możesz postawić na x2. Jeśli typujesz na underdogów, to kursy na podwójną szansę są naprawdę niezłe. Czasami można je nawet grać w postaci singla. Częściej jednak podwójna szansa jest dołączana do dubla albo kuponu składającego się z trzech wydarzeń. Po to, by finalna wygrana była jeszcze wyższa.

W jakich sytuacjach lepiej sobie odpuścić?

Generalnie nie jesteśmy zwolennikami grania bardzo niskich kursów. Takie notowania nie spowodują, że wygrasz o wiele więcej. Jeśli chodzi o single, to taka opcja od razu jest bezsensowna. Załóżmy, że grasz typ za 20 PLN po kursie 1,20 (1x). Jeśli wygrasz, to na Twoje konto trafi jedynie 21.12 PLN. Czy to jest warte ryzyka? Nie. A przecież może zdarzyć się tak, że jeden z zawodników gospodarzy otrzyma czerwony kartonik, goście będą mieli rzut karny itd. Nie ma zatem sensu grać zbyt niskich kursów. Nieważne, czy jest to podwójna szansa, czy inny rodzaj zakładu.

bonus bez depozytu sts 2022
Polski bukmacher STS oferuje darmowy bonus bez depozytu 29 PLN

Kiedy jeszcze sobie odpuścić typowanie w ten sposób? Na pewno nie można na siłę szukać niespodzianek. Chcesz typować na underdoga? Po analizie wychodzi Ci, że rywal jest jednak o wiele mocniejszy? W takiej sytuacji warto odpuścić, by nie przegrać zainwestowanego kapitału.

Jakie ligi wybierać do obstawiania podwójnej szansy?

Na to zagadnienie należy patrzeć pod wieloma kątami. Przede wszystkim warto typować popularne ligi. Tam jest mniejsze ryzyko np. ustawionych spotkań. Warto zatem omijać rozgrywki niszowe. Poza tym im bardziej popularne rynki, tym niższe marże. To z kolei przekłada się na bardziej atrakcyjne kursy. Jeśli chcesz typować podwójne szansy na underdogów, to warto wybierać takie ligi, które są dość wyrównane.

Jest to np. nasza rodzima PKO BP Ekstraklasa. Tutaj dosłownie każdy może wygrać z każdym. Często drużyny z czołowych miejsc mają spore problemy z ekipami ze strefy spadkowej. Szczególnie w spotkaniach wyjazdowych. Dzięki temu, jak zagrasz np. x2 w kierunku underdoga, jest większa szansa, że uda Ci się trafić.

5 / 5. Ocen: 1

Darmowe bonusy legalnych bukmacherów Bonus bez depozytu 29 PLN (kod: BETONLINE) – www.sts.pl
600 PLN bez ryzyka (kod: BETONLINE) – www.betfan.pl
Zakład bez ryzyka 550 PLN (kod: KOD550) – www.betclic.pl

Zakłady bukmacherskie

Back to top button