Jakie dyscypliny najlepiej obstawiać u bukmacherów?

Aktualnie wielu typerów ma twardy orzech do zgryzienia związany z tym tematem. W końcu oferta zakładów bukmacherskich jest bardzo bogata i czasami gracze naprawdę nie wiedzą, na co się zdecydować. Jakie dyscypliny najlepiej obstawiać u bukmacherów i wybierać do typowania? Co będzie tutaj istotnie dobrym rozwiązaniem?

jakie dyscypliny obstawiać
Jakie dyscypliny najlepiej obstawiać u bukmacherów?

Co można obstawiać u bukmacherów?

W najlepszych firmach bukmacherskich wyboru na pewno nie brakuje. Możesz zatem zdecydować się na rozmaite warianty. Do dyspozycji są m.in. najbardziej popularne sporty w naszym kraju. Na pierwszym miejscu niezmiennie od lat znajduje się piłka nożna. Futbol jest bardzo atrakcyjny dla kibiców w Polsce. Raczej nie należy spodziewać się, by ta sprawa miała się zmienić… Nic zatem dziwnego, że w firmach bukmacherskich możesz obstawiać ten właśnie sport. I to pod rozmaitymi postaciami.

Do wyboru są np. rozgrywki ligowego oraz pucharowe. W dobrych firmach bukmacherskich nie brakuje także spotkań reprezentacji narodowych. Co jeszcze można obstawiać? W naszym kraju bardzo popularne są także skoki narciarskie. W okresie od listopada do marca jest zaś rozgrywany Puchar Świata. Osoby, które znają się na tej dyscyplinie mogą naprawdę sporo zarobić. Wszak nie brakuje zakładów rozmaitego typu. Jest zatem w czym wybierać.

100 PLN bez ryzyka w STS

Kod promocyjny: BETONLINE

Co jeszcze można obstawiać u bukmacherów? Są to sporty bardzo, średnio i relatywnie mało popularne. Dyscypliny niszowe mają niewielkie grono wiernych, oddanych fanów. Takie osoby także mogą obstawiać i wygrywać pieniądze. Wszak w firmach bukmacherskich do typowania są np. snooker, darts, futsal, futbol amerykański itp.

Ile dyscyplin wybierać?

Dla wielu osób ta sprawa ma bardzo duże znaczenie. Z jednej strony opcji w legalnych, profesjonalnych firmach bukmacherskich nie brakuje. Można grać sporty nie tylko najbardziej popularne, ale także znacznie bardziej niszowe… Czy to jednak oznacza, że rzeczywiście warto typować wszystko, co akurat wpadnie nam pod rękę? Spójrzmy, jak postępują w tym temacie zawodowcy. Warto wiedzieć, że eksperci od świata bukmacherki zazwyczaj mają wyselekcjonowany jeden sport, maksymalnie dwa. Dużo też zależy od rodzaju dyscypliny… Np. skoki narciarskie to dyscyplina mało złożona. Wszyscy najlepsi zawodnicy skaczą w czasie zawodów Pucharu Świata. Mamy też turnieje niższej rangi, ale i tak tych imprez statystycznie nie jest dużo. W związku z tym o wiele łatwiej być ekspertem od skoków narciarskich niż np. od piłki nożnej. Zawodowi typerzy nie tylko grają maksymalnie dwa sporty, ale także starannie selekcjonują konkretne rozgrywki. To oznacza, że są np. osoby, które stawiają wyłącznie rozgrywki Premier League albo Ligue 1 itp.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
sts.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
efortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
betfan.pl600 PLN cashbackKod: BETONLINE

Dlaczego jednak nie powinno się szarżować? Postawa zawodowych typerów nie jest na tej płaszczyźnie w ogóle przypadkowa. Trzeba zwrócić uwagę na czynnik, że grając mniej sportów łatwiej jest konsekwentnie zdobywać wszystkie kluczowe informacje dotyczące danych dyscyplin. Jeśli ktoś chce zaś regularnie wygrywać, to powinien systematycznie poprawiać swoje kwalifikacje dotyczące danego tematu. Osoby, które mają zaś zamiar obstawiać wiele dyscyplin (teoretycznie jest taka możliwość) nie będą w stanie wszystkiego dobrze i na bieżąco „ogarniać”. Trzeba zatem zastanowić się, czy jest to opłacalne.

Na jakie sporty stawiać?

Co zatem wybrać z szerokiej oferty? Wiesz już, że optymalnie warto stawiać maksymalnie dwa sporty. Czasami lepiej jest to nawet ograniczyć wyłącznie do poszczególnych rozgrywek. Jeśli będziesz ekspertem np. od ligi francuskiej, to będzie Ci o wiele łatwiej systematycznie powiększać stan własnego konta. Przede wszystkim warto zdecydować się na takie dyscypliny, którymi się na co dzień interesujesz. Nie da się bowiem ukryć, że do zakładów bukmacherskich przede wszystkim wkraczają osoby, które mają określone „zajawki”.

bukmacher betfan w polsce
Legalny bukmacher Betfan – Kod promocyjny na bonus

Od dzieciństwa uprawiasz futbol? Nie wyszło Ci do końca i nie zostałeś zawodowym piłkarzem, ale i tak lubisz sobie od czasu do czasu pokopać z kolegami na Orliku? Dodatkowo oglądasz regularnie spotkania piłkarskie? W takiej sytuacji łatwiej będzie Ci wygrywać pieniądze na tej dyscyplinie niż np. na siatkówce itp. Postaraj się wyselekcjonować konkretne rozgrywki. Jeśli np. namiętnie oglądasz spotkania Premier League, to obstawiaj te rozgrywki. Skup się tylko na nich i odstaw na bok inne ligi.

Dla typerów, którzy nie interesują się tradycyjnymi sportami, a takich jest co raz więcej – bukmacherzy przygotowali sporty wirtualne, gry karciane jak poker online czy blackjack. Możliwości jakie stwarzają dzisiaj bukmacherzy graczom jest nieskończenie wiele.

Gdzie są najniższe marże?

Decydując się na konkretne dyscypliny, warto wziąć pod lupę także ten czynnik. O co tutaj chodzi? Firmy bukmacherskie mają swoją politykę dotyczącą tego zagadnienia. Oczywiście, nadrzędny cel to zarabianie pieniędzy. Zasada jest taka, że im więcej postawionych zakładów na dane wydarzenie, tym większy zarobek. Tak naprawdę niezależnie od końcowego rezultatu. Im bardziej popularne dyscypliny, tym z kolei mniejsze marże. Dlaczego? Zakłady bukmacherskie mają świadomość, że atrakcyjne kursy jeszcze bardziej nakręcą Klientów na obstawianie. A podmioty z tej branży wiedzą, jak zmieniać kursy, by zawsze wyjść na plus. Warto zatem wybierać takie dyscypliny, gdzie te marże są relatywnie najmniejsze. Dzięki temu kursy są dość wysokie, a to przekłada się potem na ewentualne wygrane.

5 / 5. Ocen: 5

Darmowe bonusy legalnych bukmacherów Bonus bez depozytu 29 PLN (kod: BETONLINE) – www.sts.pl
600 PLN bez ryzyka (kod: BETONLINE) – www.betfan.pl
Zakład bez ryzyka 550 PLN (kod: KOD550) – www.betclic.pl

Zakłady bukmacherskie

Back to top button