Jak obstawiać u bukmachera? Porady dla typerów

Zakłady bukmacherskie cieszą się niepohamowaną popularnością, a możliwość wygrania realnych pieniędzy poprzez obstawianie konkretnych wydarzeń sportowych kusi co raz to nowe osoby. Dzisiaj, niemal każde wydarzenie sportowe – nawet najniższego szczebla – jest w pewien sposób sponsorowane przez któryś z zakładów bukmacherskich, które niczym konie w wyścigu walczą o pozycję na rynku celem uzyskania jak największej ilości klientów. W tym miejscu początkujący gracze mają bardzo duże pole do popisu – każdy zakład bukmacherski oferuje nowozarejestrowanym graczom jednorazowe bonusy, które dają możliwość postawienia zakładu bez ryzyka utraty środków w razie przegranej, a nierzadko bonusy obejmują darmowe środki przeznaczone do gry. 

jak obstawiać mecze w internecie
Jak obstawiać mecze w zakładach bukmacherskich?

Bonusy w zakładach bukmacherskich w Polsce

Aby lepiej zrozumieć pojęcie bonusu w zakładach sportowych, należy wyróżnić poszczególne opcje:

Zakład bez ryzyka – jest to ww. rodzaj zakładu, który pozwala na postawienie określonej sumy pieniędzy z gwarancją zwrotu w razie przegranej. Opcja ta bez wątpienia daje możliwość zarobienia ogromnej sumy pieniędzy, ponieważ nie każdy jest gotów inwestować w zakłady wzajemne większe sumy pieniędzy. Z pewnością zakłady bez ryzyka cieszą się sporym zainteresowaniem i właśnie dlatego większość bukmacherów oferuje takowe gratyfikacje nowym użytkownikom.

Freebet, czyli darmowy zakład – jak sama nazwa mówi, jest to prezent polegający na możliwości obstawienia kuponu w pełni za darmo, na kwotę określoną wedle parametrów bonusu. Warto zauważyć, że niektóre zakłady bukmacherskie obdarowują swoich użytkowników w dniu urodzin. Jeszcze inne oferują darmowe zakłady w zamian za regularną grę. Tak czy siak, darmowe środki dają szansę na wygranie pewnej sumy pieniędzy bez jakiegokolwiek wkładu własnego.

bonus bez depozytu sts 2020
Polski bukmacher STS oferuje darmowy bonus bez depozytu 29 PLN

Bonus od depozytu – zdecydowanie najczęstsza pozycja. Gracz jest zmuszony wpłacić pewną sumę pieniędzy, która następnie jest przemnażana przez odgórnie określony współczynnik i przekazywana na konto gracza. Ten rodzaj bonusu jest bez wątpienia najpopularniejszy dla nowych użytkowników, oferują go niemal wszyscy bukmacherzy jak PZbuk, Betclic, czy popularny w Polsce Milenium. Należy jednak pamiętać, że każdy z wyżej wymienionych bonusów jest każdorazowo objęty regulaminem, w którym jasno określa się warunki udzielenia, bądź skorzystania z bonusu, jak również wymagany obrót, aby środki rozumiane jako bonusowe zostały zamienione na realne pieniądze, które gracz może wypłacić na swoje konto bankowe. 

Jak odróżnić profesjonalnego typera od laika?

Choć z pozoru mogłoby się wydawać, że obstawienie kuponu to po prostu wskazanie konkretnych wydarzeń, które przy odrobinie szczęścia okażą się trafione i przyniosą zysk, jest zupełnie odwrotnie. Zakłady wzajemne to bez wątpienia bardzo głęboka woda, w której trzeba umieć pływać. Istnieje wiele pojęć bukmacherskich, które stanowią absolutną podstawę efektywnego zawierania zakładów wzajemnych, których jedynym właściwym celem jest regularne wygrywanie, co pozwala na skrupulatne przemnażanie majątku.

Znajomość pojęć jest absolutną podstawą, ponieważ mimo widocznych różnic piętnujących poszczególne zakłady bukmacherskie, filozofia jest zawsze ta sama i wymaga skrupulatnego podejścia – trzeba jasno powiedzieć, że spektakularne wygrane to względnie rzadkość i właśnie dlatego profesjonalni typerzy wybierają małymi łyżeczkami, zamiast próbować zagarniać wygrane całą garścią.

cashback za darmo w betclic polska
Nowy bonus cashback w Betclic – Kod promocyjny KOD550

Obstawiamy pierwszy kupon w zakładach bukmacherskich

Nowi użytkownicy z reguły kierują się na postawienie zakładu pojedynczego, czyli tzw. single’a. Jest to zdecydowanie najprostszy rodzaj zakładu i nie ma tu czego tłumaczyć – po prostu obstawiamy jedno konkretne wydarzenie na kuponie – jeśli trafimy, wygrywamy, jeśli nie – przegrywamy. 

Drugim rodzajem zakładu jest tzw. zakład akumulowany, najczęściej znany jako kupon AKO. Działanie zakładów AKO również nie jest skomplikowane. Polega ono na umieszczeniu na kuponie dwóch lub więcej wydarzeń, których kursy mnożą się przez siebie. Łatwo wywnioskować, że do wygranej potrzebne jest trafienie wszystkich typów. Reasumując, jeśli na kuponie AKO zamieścimy trzy zdarzenia i jedno z nich okaże się nietrafione, zakład jest przegrany.

Trzecim, ostatnim rodzajem zakładów wzajemnych – zdecydowanie najbardziej zaawansowanym i wymagającym sporego doświadczenia – są zakłady kombinacyjne, których działanie jest nieco bardziej skomplikowane i wymaga sporego doświadczenia. Zakłady kombinowane to nic innego jak kilka zakładów na jednym kuponie.

Kupon kombinacyjny dzieli się na grupy, które składają się z jednego, bądź kilku zdarzeń. Ujmując najściślej, zakład kombinacyjny to kilka kuponów w jednym zakładzie, a każda z grup jest integralną częścią kuponu. Załóżmy, że dzielimy kupon z dwudziestoma wydarzeniami na cztery grupy po pięć spotkań. W tym momencie mamy 4 grupy i musimy we własnym zakresie zadecydować ile wkładu jesteśmy w stanie poświęcić na każdą kombinacje przy założeniu ile z nich okaże się trafionych. Tak o to, dla przykładu, możemy zagrać np. system 2z4.

W tym momencie, w przypadku trafienia dwóch z czterech grup mamy pewną wygraną. Każda kolejna grupa zwiększa zysk, wpływając na kombinacje. Rozpoczynając przygodę z zakładami bukmacherskimi warto poznać zasady działania kuponów kombinacyjnych od wewnątrz – są one bowiem o wiele bezpieczniejsze od kuponów AKO. 

Stawkowanie i limity – graj z głową!

Należy mieć świadomość, że zakłady wzajemne to nic innego jak hazard, który jak wiadomo potrafi niesamowicie uzależniać. W tym celu warto już na początku ustawić dogodne dla siebie limity czasu na grę oraz środków przeznaczonych na zakłady.

Kolejnym, niesamowicie ważnym elementem jest określenie systemu „stawkowania”. Polega to na określeniu stawki jednostkowej (np. 10 zł) i na poszczególne wydarzenia poświęcać ilość jednostek – zależnie od pewności wobec typu. Tak oto, „pewniaki” możemy obstawiać 10 jednostkami, a kupony ryzykowne jedną lub dwoma. Ten sposób pozwala utrzymać ciągłość zysków bez ryzyka utraty wszystkich pieniędzy na jednym, nie do końca pewnym typie. 

Jeżeli zaczynasz swoją przygodę z zakładami bukmacherskimi koniecznie zapoznaj się z ofertami poszczególnych bukmacherów. Przy doborze zakładu bukmacherskiego kieruj się nie tylko kwestiami wizualnymi, ale przede wszystkim kursami i wiarygodnością i wypłacalnością poszczególnych bukmacherów.

0 / 5. Ocen: 0

Darmowe bonusy legalnych bukmacherów Bonus bez depozytu 29 PLN (kod: BETONLINE) – www.sts.pl
600 PLN bez ryzyka (kod: BETONLINE) – www.betfan.pl
Zakład bez ryzyka 550 PLN (kod: KOD550) – www.betclic.pl

Zakłady bukmacherskie

Back to top button