Historia Blackjacka

Blackjack, znany także pod nazwą “oczko”, czy też “dwadzieścia jeden” narodził się prawdopodobnie we Francji, kilkaset lat temu, bo już na początku XVIII wieku. Przez te kilka stuleci zasady gry blackjacka nieznacznie się zmieniały, a raczej ewoluowały. Odkrywano coraz to nowe taktyki pozwalające na uzyskanie znaczącej przewagi nad kasynem. I to chyba właśnie było głównym powodem przyciągającym ogromne rzesze ludzi do kasyn na całym świecie, którzy chcieli spróbować swoich sił w tej ciekawej grze.

blackjack historia
Historia gry kasynowej blackjack

Blackjack jak to się zaczęło?

Początkowo gra “vingt-et-un” – tak brzmi francuska nazwa gry blackjack, królowała we francuskich kasynach i to tam pojawili się pierwsi pasjonaci tej prostej i ekscytującej zarazem gry karcianej. Blackjack następnie z falą emigrantów przeniesiony został i rozprzestrzeniał się w Stanach Zjednoczonych, a w swojej rodzimej Europie stał się popularny dość późno, bowiem dopiero w drugiej połowie XX wieku.

Prawdziwy rozkwit popularność gry w blackjack nastąpił dokładnie w roku 1963. Rok ten, charakterystyczny i niezwykle ważny dla gry w oczko, to data opublikowania pierwszej książki, w której zawarte były dokładnie i szczegółowo opisany system liczenia kart, pozwalający wprawnym graczom zmniejszyć przewagę kasyna do absolutnego minimum. Jednym słowem, Edward O. Thorp, autor książki i wieloletni gracz w blackjack opracował, jasno i prosto przedstawił sposób, który umożliwiał nawet początkującym graczom wygrywanie w blackjacka!

sts bonus bez wpłaty własnej
Darmowy bonus bez wpłaty w STS. Kod promocyjny: BETONLINE

Blackjack to najpopularniejsza gra w kasynie

Do dziś prostota tej gry i nieskomplikowane zasady są tym, co najbardziej przyciąga ludzi pragnących rozpocząć swoją przygodę z hazardem czy odbyć pierwszą wizytę w kasynie i nie skompromitować się. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę, że książka Edwarda O. Thorpa nie była pierwszą publikacją dotyczącą strategii gry w blackjack, ponieważ kilka lat wcześniej, w roku 1956 w czasopiśmie o nazwie American Statistical Association został opublikowany artykuł napisany przez Rogera Baldwina, o wynikach badań matematycznych nad zwiększaniem prawdopodobieństwa zwycięstwa w blackjack.

Później, już po roku 1970 systematycznie zaczęły powstawać nowe, komputerowo opracowywane strategie gry do blackjack online. Popularność tej gry karcianej stale i nieustannie rośnie. Kasyna, zarówno te tradycyjne, jak i internetowe wciąż oferują tę grę swoim gościom. I pomyśleć, że to już kilkaset lat i jeszcze się nie znudziła, czy stała się niemodna, gra w blackjack.

0 / 5. Ocen: 0

Darmowe bonusy legalnych bukmacherów Bonus bez depozytu 29 PLN (kod: BETONLINE) – www.sts.pl
600 PLN bez ryzyka (kod: BETONLINE) – www.betfan.pl
Zakład bez ryzyka 550 PLN (kod: KOD550) – www.betclic.pl

Zakłady bukmacherskie

Back to top button