Co to jest obrót bonusami powitalnymi?

Bonusy powitalne są najczęściej praktykowaną przez polskich bukmacherów formą przyciągania nowych klientów do ich serwisów internetowych. Większość początkujących typerów kojarzy je z darmową gotówką – mają po części rację, gdyż większość operatorów bukmacherskich tak właśnie je reklamuje. Istnieje jednak kilka rzeczy, które powinno się wiedzieć jeszcze zanim zdecyduje się na konkretnego bukmachera właśnie za sprawą bonusu powitalnego. Wszystkie te rzeczy krążą wokół jednego słowa – jest nim „obrót”. Czy zatem bonusy promocyjne mogą być lepsze od innych tylko dlatego, że opiewają na większą kwotę? Otóż niekoniecznie. W tym poradniku wyjaśnimy, dlaczego.

co to jest obrót bonusem
Jak obrócić bonusem powitalnych w zakładach bukmacherskich?

Czym jest tak właściwie obrót bonusem powitalnym?

Obrót jest rzeczą, która nieodzownie towarzyszy wszelkim bonusom pojawiającym się u polskich operatorów bukmacherskim. Aby wytłumaczyć, czym on tak naprawdę jest należy wyjaśnić kwestię salda typera u większości bukmacherów. Każdy posiadający tak naprawdę posiada dwa takie salda:

  • saldo główne – na nie trafiają wszystkie wpłacane bezpośrednio przez nas środki; na koncie tym możemy dokonywać dowolnych operacji, w tym wypłacać środki na rachunek bankowy;
  • saldo bonusowe – to na nie trafiają środki bonusowe, które zazwyczaj mają „okres ważności” – w tym okresie należy dokonać ich obrotu, by przenieść je na saldo główne; środków z salda bonusowego nie można wypłacać na rachunek bankowy.

100 PLN bez ryzyka w STS

Kod promocyjny: BETONLINE

Aby dokonać obrotu, należy wydać wszystkie środki otrzymane w ramach bonusu określoną ilość razy. W skrócie oznacza to, że należy grać za środki bonusowe i wygrywać do momentu, kiedy suma wydanych stawek przekroczy wymaganą przez bukmachera kwotę, będącą zazwyczaj wielokrotnością pierwszej wpłaty (w przypadku „bonusów na start”). Operatorzy bukmacherscy często stawiają nam przy okazji wymagania co do tego, na czym tak naprawdę można dokonywać obrotu. Oprócz więc tego, ile razy trzeba go dokonać, mogą wymagać:

  • czasu, w którym należy to zrobić – zazwyczaj jest to okres zbliżony do jednego miesiąca,
  • minimalnego kursu na pojedyncze zdarzenie – to wymaganie występuje niemal w każdym przypadku i nie pozwala nam na granie większości „pewniaków” celem szybkiego obrócenia środków na koncie bonusowym,
  • minimalnej ilości zdarzeń na jednym kuponie (i przy okazji kursu całkowitego na tym kuponie) – w tym przypadku jesteśmy zmuszeni do tworzenia tak zwanych kuponów akumulacyjnych, a więc takich, na których znajduje się więcej niż jedno zdarzenie. Takie kupony ciężko wygrać, gdyż musimy poprawnie obstawić wszystkie zdarzenia w ich ramach.
betgames bez depozytu
Darmowy bonus bez depozytu na gry karciane w Betgames STS

Przykład dokonywania obrotu bonusu bukmacherskiego

Na poniższym przykładzie posłużymy się bonusem powitalnym przyznawanym przez bukmachera STS, który słynie z bardzo klarownych zasad związanych ze swoimi ofertami bonusowymi.

  1. Bukmacher daje bonus powitalny od pierwszej wpłaty, podwajający ją nawet do 1200 złotych. Wpłacamy więc 1200 złotych, by wykorzystać go w maksymalnym stopniu.
  2. Na naszym koncie głównym pojawia się 1200 złotych wpłacone przez nas, a na koncie bonusowym – 1200 złotych przyznane przez bukmachera. To te drugie środki musimy obrócić.
  3. Konieczne jest dokonanie trzykrotnego obrotu całej kwoty znajdującej się na koncie bonusowym. W sumie musimy więc wydać – za jej pośrednictwem – 3600 złotych.
  4. Do obrotu zaliczają się wyłącznie kupony o kursie całkowitym nie mniejszym niż 1,91.
  5. Stawiając 200 złotych na drużynę o kursie 2.0 w spotkaniu sportowym i wygrywając 400 złotych, to 200 złotych zostanie zaliczone jako obrót. Pamiętajmy, że liczą się stawki, nie wygrane, a do obrotu zaliczane są tylko zwycięskie kupony.

Obrót w bonusach powitalnych innych bukmacherów

Inni popularni bukmacherzy w Polsce, którzy posiadają licencję na działalność hazardową w sieci również oferują graczom bonusy i także przed wypłatą środków te bonusy należy obrócić. Oferta bukmacherów jest na tyle interesująca, że gracze którzy lubią obstawiać zakłady z bonusami powinni się nimi zainteresować. Poniżej dwóch bukmacherów, których bonusy mają dość atrakcyjne warunki obrotu bonusem powitalnym.

Fortuna

Bonus w Fortunie działa troszkę inaczej, bo wymaga obrócenia pierwszego depozytu na koncie głównym na stronie www.efortuna.pl (czterokrotnego, na kuponach z minimum 3 spotkaniami i minimalnym kursem całkowitym 1,90). Dopiero potem środki trafią na nasze konto, ale od razu na to główne. Maksymalna kwota, jaką jesteśmy w stanie dostać wynosi 1000 złotych przy dokładnie takim pierwszym depozycie.

Betclic

Bukmacher Betclic online również działa trochę inaczej – zwraca nawet 550 złotych za pierwszy zakład, jeśli będzie on przegrany; zwrócone środki trafiają na konto bonusowe i musimy je obrócić sześciokrotnie na stawce 2.0 lub większej, aby przenieść je na saldo główne. Bonus cashback 550 PLN jest dostępny dla graczy na stronie www.betclic.pl. Kod promocyjny w Betclic to „KOD550„.

0 / 5. Ocen: 0

Darmowe bonusy legalnych bukmacherów Bonus bez depozytu 29 PLN (kod: BETONLINE) – www.sts.pl
600 PLN bez ryzyka (kod: BETONLINE) – www.betfan.pl
Zakład bez ryzyka 550 PLN (kod: KOD550) – www.betclic.pl

Zakłady bukmacherskie

Back to top button