Co bukmacherzy mogą poprawić w kolejnych latach?

To, że bukmacherzy starają się oddać swoim klientom jak najlepszą ofertę i działanie stron internetowych, nie ma żadnych wątpliwości. Klienci obecnie mają tak ogromny wybór, że w razie niepodobania się pewnych aspektów danej firmy, pójdą do innej i to tam będą obstawiać zakłady. Dziś klienci są bardzo wybredni, ale to właśnie bukmacherzy to sprawili poprzez wsłuchiwanie się w głos klienta. Jeszcze wiele lat temu na rynku było kilka firm na krzyż i gracz był zmuszony do obstawienia tam, a nie gdzie indziej. Czasy internetu sprawiły, że znaczna część działalności bukmacherów przeniosła się do sieci, a tylko nieliczni jak STS, Fortuna czy jeszcze kilku innych bukmacherów na mniejszą skalę prowadzi jeszcze działalność stacjonarną. Jako, że czasy się zmieniają i z pewnością zmienią się też realia bukmacherów, postanowiliśmy naszkicować pewne zmiany, które mogłyby w przyszłości pojawić się w kolejnych latach. Chcąc się ich dowiedzieć, zachęcamy do przeczytania naszego artykułu.

Co bukmacherzy mogą poprawić w kolejnych latach?

Dołożenie bardziej niszowych dyscyplin

Obserwując wszelkie kupony dostępne w internecie, ale i też w punktach bukmacherskich można dojść do łatwego wniosku – gracze obstawiają najbardziej popularne dyscypliny. Jest to normalne, ponieważ nikt nie chce obstawiać tego, na czym się nie zna. W Polsce piłka nożna jest najbardziej popularnym sportem, chociaż nie jesteśmy światową ani europejską potęgą, a jednak zainteresowanie jest spore. Owszem, polscy gracze obstawiają również inne popularne dyscypliny jak tenis, koszykówka czy siatkówka, ale oczywistym jest to, że to futbol ma priorytet. 

Szukając pewnych rozwiązań, które najlepsi bukmacherzy mogliby jeszcze poprawić, to z pewnością pojawienie się niszowych dyscyplin. Nigdy nie zabraknie miłośników takich sportów i choć niektórzy z bukmacherów idą już w tę stronę oferując graczom zakłady np. na squasha czy kabbadi, można pójść krok dalej i rozciągnąć zakres sportów możliwych do obstawiania. Dziś świat jest globalną wioską i znalezienie wszelkich tabel, informacji oraz ciekawostek na temat danych sportów nie jest trudne – wystarczy jedynie dobry research. Ruch, jakim byłoby dołożenie nowych sportów do oferty bukmacherów mógłby przyciągnąć w szczególności tych, którzy sami uprawiają te sporty i obecnie są rozczarowani, że nie mogą ich znaleźć u „buka”.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod
STS.pl1660 PLN w bonusach!BETONLINE
Superbet.pl3754 PLN w bonusachBETONLINE
eFortuna.pl630 PLN w bonusachBETONLINE
Betfan.pl200% do 300 PLNBETONLINE
Fuksiarz.pl500 PLN bez obrotuBETONLINE

To otwiera nawet możliwości i sprawia, że bukmacherzy pokazują „tak, dbamy o was i wsłuchujemy się w waszą opinię”. Nie zawsze tak jest, chociaż coraz większa liczba firm oferujących zakłady otwiera się na opinię klienta. Nie ma w tym nic dziwnego, bo jeżeli jeden bukmacher się nie posłucha, to inny się zdecyduje na taki ruch i włączy do swojej oferty dany sport. Pewną oznakę poprawy już widać, przykładowo bukmacher STS na gry karciane Betgames już oferuje graczom zakłady bez ryzyka.

Większa oferta bonusowa

Jednym z ważniejszych wyznaczników jakości usług świadczonych przez bukmachera są bonusy. Są one miłym gestem w kierunku gracza i tak należy to odbierać. Przede wszystkim jest to szansa na obrót taką gotówką i wypłacenie jej. Zawsze jest tak, że dodatkowe pieniądze nam się przydadzą, bo każdy z nas ma pewne cele życiowe czy wydatki, które musi ponieść. Spieniężenie bonusów sprawia, że tak naprawdę wygrywamy dodatkową gotówkę. Do dobrego obrócenia bonusem wymagane są dodatkowe umiejętności, których czasem brakuje graczom. Niektórzy zbyt szybko podpalają się i próbują w jak najkrótszym czasie wszystkie środki obrócić. Zachłanność powoduje, że zamiast wygranej, gracz zostaje ze stanem konta wskazującym zero.

zakłady sportowe superbet
Zakłady sportowe Superbet – bonusy i promocje za darmo

Patrząc na oferty bonusowe, można odnieść wrażenie, że gracze często mogą otrzymać coś wyjątkowego na start, ale w dalszej części grania nie oferuje się im już tak dobrych warunków. Dotyczy to tych większych graczy jak STS czy Fortuna, ale i tych mniejszych, chociaż ci starają się zainteresować graczem w większym stopniu. Jasne, bonus na start jest bardzo ważny, bo zawsze dobrze jest zacząć od podarunku w postaci 50 albo 100% podwojenia pierwszej wpłaty, czy też zakładu bez ryzyka, natomiast w dalszej części grania warto graczom podarować kilka bonusów. Są bukmacherzy jak eWinner i nie tylko, którzy oferują bonus od drugiej wpłaty. Będzie to osłoda dla tych, którym nie wyszło z pierwszym bonusem i chcieliby się poprawić.

Bukmacherzy mają na polu bonusowym wiele do poprawy. Wydaje się, że najwięksi gracze popadli w pewien marazm i ci mniejsi, którzy działają od niedawna starają się oferować swoim klientom o wiele lepsze warunki. Konkurencja jeszcze nikomu źle nie zrobiła, tak więc typerzy powinni być cały czas na bieżąco z ofertą bonusową danych bukmacherów i odbierać bonusy oraz je obracać. To też jest promocja dla bukmacherów, a jak pokazuje historia, ci nigdy nie są stratni, ponieważ o wiele więcej klientów przegrywa niż wygrywa.

Fuksiarz Polski bukmacher onlineBonus
Cashback bez limitu500 PLN
Zakład bez ryzyka500 PLN bez obrotu
Mega Kursy BoostTAK
Early-PayoutTAK
Rejestracjawww.Fuksiarz.pl
Nowa oferta bonusów Polskiego bukmachera Fuksiarz

Transmisje live

Jeszcze wiele lat temu mało osób by uwierzyło, że platformy streamingowe będą źródłem oglądania meczów i innych wydarzeń kulturalnych. Okazało się, że ludzie już niekoniecznie chcą mieć telewizor w domu, bo nie chcą słyszeć tych samych wiadomości w stacjach informacyjnych i nie mają czasu na to. Wolą wybrać te treści, które ich interesują i chcą się na nich skupić. Niektórzy bukmacherzy już oferują możliwość oglądania wybranych wydarzeń na żywo, jeżeli na koncie jest depozyt bądź też kupony „w grze”. Wydaje się jednak, że „buki” mogą tutaj pójść krok dalej i oferować swoim graczom oglądanie meczów w dobrej jakości, a przede wszystkim na pełnym ekranie, bo na chwilę obecnym mniejsze okienko nie może powodować pełnego komfortu oglądania spotkania. 

Transmisje live znacząco wpływają na obstawianie. Jeżeli możemy śledzić przebieg danego spotkania i jednocześnie obstawiać, to jest to wręcz idealne rozwiązanie. Sprawia to, że mamy większą kontrolę nad meczem i nie musimy być niewolnikami statystyk, które nie zawsze muszą być miarodajne i odzwierciedlać przebieg spotkania. Lepszą opcją jest śledzenie meczu i żywe reagowanie na jego przebieg. Może przecież zdarzyć się, że faworyt będzie przegrywać i wtedy gdy będzie atakować, to bardziej wartościowym rozwiązaniem może być obstawienie na niego swoich pieniędzy. Streamy mogłyby się pojawić również w bardziej niszowych dyscyplinach i wydaje się, że to jest to jedna z bardziej palących kwestii do rozwiązania w najbliższych latach.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod
STS.pl1660 PLN w bonusach!BETONLINE
Superbet.pl3754 PLN w bonusachBETONLINE
eFortuna.pl630 PLN w bonusachBETONLINE
Betfan.pl200% do 300 PLNBETONLINE
Fuksiarz.pl500 PLN bez obrotuBETONLINE

Większy kontakt z klientem 

Spora część graczy narzeka na kontakt z klientem. Uważają oni, że bukmacher nie do końca interesuje się ich losami i nie przypomina o swojej ofercie. Niektórzy bukmacherzy wysyłają newslettery czy oferują bonusy z okazji urodzin, ale jednak jest to zdecydowana mniejszość. Jest to spore poletko do poprawy i warto zainteresować się tę kwestią w większym stopniu. Bukmacherzy w Polsce powinni okazać swoje zainteresowanie, nawet poprzez wysyłanie sms-ów czy też zachęcanie do większej interakcji.

Strony bukmacherskie bardzo często składają się tylko z ofert. Brakuje interakcji z klientem, by pokazać mu, że nie jest on tylko od przelewania kolejnych pieniędzy i co niestety ma najczęściej miejsce, przegrywania ich. Zdecydowanie lepiej jest sprawić, że klient będzie się czuł doceniony i chętniej będzie poświęcać swój czas na przebywanie na stronie danego bukmachera.

5 / 5. Ocen: 5

Darmowe bonusy legalnych bukmacherów Bonus bez depozytu 29 PLN (kod: BETONLINE) – www.sts.pl
600 PLN bez ryzyka (kod: BETONLINE) – www.betfan.pl
Zakład bez ryzyka 550 PLN (kod: KOD550) – www.betclic.pl

Zakłady bukmacherskie

Back to top button