Menu

Texas Holdem Poker online


Podstawowe zasady pokera Texas Holdem, czyli jednej z najpopularniejszych odmian pokera są proste. Do gry zasiąść może od dwóch do dziesięciu osób, gracze używają zarówno kart wspólnych (pięciu), czyli odkrytych i leżących na stole, jak i każdy z graczy ma dwie swoje własne karty. Z tych siedmiu, którymi dysponuje ma za zadanie wybrać jak najkorzystniejszy układ, następnie zakończenie rozgrywki sprowadza się do sprawdzenia, który z graczy ma korzystniejszy układ.

Gra rozpoczyna się rozdaniem, każdy z graczy otrzymuje najpierw dwie zakryte karty, których nikomu nie pokazuje. Już wtedy może wykreować sobie jakiś pogląd na to, jaki ewentualnie układ może powstać przy pomocy tych kart. Następnie gracze rozpoczynają licytację i jeśli przy stole zostanie przynajmniej dwóch, czyli nie wszyscy spasują, wykładany jest tak zwany flop, czyli trzy karty odkryte. Gracze patrząc na karty wspólne oraz dwie karty własne analizują, czy chcą grać dalej lub ewentualnie podnosić stawkę. Wówczas można już orientacyjnie powiedzieć, jaki układ jest teoretycznie najbardziej prawdopodobny dla nas oraz dla naszych przeciwników (patrząc na karty wspólne), następuje ponowna licytacja i na stół wykładana jest kolejna karta, zwana ‘turn’, ostatnia, trzecia licytacja, oraz wyłożenie na stół ostatniej wspólnej karty, ‘river’. Po ostatniej licytacji gracze pokazują swoje karty (zwie się to z języka angielskiego showdown), i wówczas następuje sprawdzenie, który z graczy miał mocniejszy układ.

texas_holdem_poker

Gracz, którego układ był definitywnie najwyższy zbiera całą pulę, jeśli układów najwyższych równych było kilka to pula jest dzielona na kilka równych części pomiędzy tych właśnie zwycięzców. Texas Holdem jest pokerem, który jest chyba najbardziej znany na całym świecie, jego zasady są łatwe do zrozumienia, budzi on duże emocje i zapewnia świetną rozrywkę. W ostatnich czasach stał się jeszcze popularniejszym dzięki kasynom internetowym, które pozwalają na rywalizację w tej właśnie grze z oponentami z całego świata.

Leave a reply


Your email address will not be published. Required fields are marked *