Menu

Ruletka online, zasady gry w ruletkę


Ruletka od Forslots dla każdego, kto czasami wybiera się do kasyna jest grą doskonale znaną, można by rzecz, że jest to rzekomo rodzaj symbolu hazardu, tę grę kojarzy absolutnie każdy, niezależnie od tego ile ma lat i z jakiego kraju czy środowiska pochodzi. Data powstania ruletki nie jest dokładnie znana, niektórzy mówią o tym, że jej początków doszukiwać się można już w średniowiecznych Chinach, inni przypisują je Blise’owi Pascalowi, uczonemu Francuzowi specjalizującemu się w prawdopodobieństwie, dla którego ruletka była niejako narzędziem pracy.

Legendy mówią też o tym, że jest to diabelska gra stworzona przez szatana, ponieważ suma wszystkich liczb w ruletce, od 1 do 36, równa jest diabelskiej liczbie 666. Jakkolwiek by nie było, od wielu wielu lat ruletka wzbudza wielkie emocje, przyciąga kolejnych miłośników ryzyka i sprawia, że mnóstwo osób dobrze się bawi.

rulatka2

Jak wygląda gra w ruletkę? Gracze używają żetonów, będących niczym innym jak tylko wymienionymi pieniędzmi. Krupier, czyli osoba obsługująca ruletkę, kręci kołem i jednocześnie rzuca małą kulkę, tradycyjnie wykonywaną z kości słoniowej w przeciwnym kierunku niż obrót koła. Gracze obstawiają numer pola, na którym kulka się zatrzyma, kiedy ten fakt nastąpi nadchodzi czas na rozliczenie, zwycięża rzecz jasna ten, który akurat miał szczęście i dobrze oszacował jak długo będzie toczyć się kulka. Warto wiedzieć, że przy grze w ruletkę również nastąpił swego rodzaju podział i współcześnie wyróżniamy dwa rodzaje ruletki – amerykańską i europejską. Różnią się one przede wszystkim ilością zer na kole, w amerykańskiej są dwa zera, w europejskiej ruletce zaś tylko jedno. Sprawia to, że w ruletce amerykańskiej szanse wygrania są nieco mniejsza, wzrasta za to aż o kilka procent przewaga kasyna. Różne są też układy cyfr na kole. Gra w ruletkę jest tym bardziej fascynująca, im więcej zakładów robią gracze. Wyróżniamy kilka typów zakładów wewnętrznych, na przykład gracz może obstawić nie tylko jedno pole, ale też dwa sąsiadujące (split), trzy leżące w jednym rzędzie (street), cztery numery (corner) lub ewentualnie pierwsze cztery numery, znane też pod nazwą first corner, lub sześć numerów leżących obok siebie (six line). Istnieją też zakłady znane jako ‘sąsiedzi’, ‘trzeci’ lub ‘sieroty’, a także wiele innych. Przy każdym zakładzie rzecz jasna inna jest wymagana stawka i inne proporcje wypłaty wygranej. Gracze opracowują taktyki obstawiania w ruletkę, wielu matematyków zajmuje się obliczaniem najbardziej prawdopodobnych układów, jednak mimo wszystko ruletka była jest i będzie grą typowo hazardową, w której liczy się najbardziej zwyczajne szczęście.