Menu

Poker 7-kartowy online


Poker siedmiokartowy to ciekawa odmiana pokera, pozwalająca graczom na ocenianie, jakie karty zostały już użyte i lepsze orientowanie się w tym, co pozostało w talii. Seven card stud, ponieważ tak brzmi nazwa tej odmiany pokera w języku angielskim to gra sprawdzająca przede wszystkim naszą zdolność logicznego myślenia i szybkiego selekcjonowania i analizowania faktów dla nas istotnych.

Gracz ma do dyspozycji, jak sama nazwa wskazuje, siedem kart, z czego trzy są zakryte, a cztery odkryte. Co różni ten poker od innych to to, że karty odkryte nie są wcale kartami wspólnymi, tak jak to miało miejsce w texas holdem czy omaha. Są to własne karty każdego z graczy i każdy gracz ma ich 4, wyłożone na stole. Pomaga to innym graczom zorientować się, jakie karty z talii zostały już zużyte i wykorzystane, a które nie. Z tych siedmiu kart gracz pod koniec rozdania wybiera najlepszy układ pięciokartowy.

Jak wiadomo, wszędzie gra toczy się o pieniądze. Jak zatem wygląda przebieg licytacji w pokerze siedmiokartowym? Wszystko zaczyna się od tak zwanej “ante”, jeszcze przed rozpoczęciem gry każdy gracz musi wnieść stawkę wejściową, dopiero wówczas otrzymuje on dwie karty zakryte i jedną odkrytą. Wówczas ustala się, który z graczy ma najniższą kartę odkrytą i od tego właśnie zaczyna się rundę licytacji. Musi on wnieść mały zakład lub połowę małego zakładu.

Wtedy rozdający wręcza graczom jeszcze jedną kartę odkrytą. Następuje sprawdzenie, który z graczy posiada w swoich odkrytych kartach najwyższą wartość, ten właśnie ma możliwość wyboru – zaczekać, albo postawić zakład (równy małemu zakładowi, jeśli gracze nie posiadają odkrytej pary, lub równy dużemu zakładowi jeśli któryś z graczy ma odkrytą parę). Następnie gracze otrzymują kolejną odkrytą kartę, i od tej pory aż do końca rozdania stawiane zakłady muszą być równe wartości dużego zakładu. Rozgrywka kończy się weryfikacją, który z graczy zdobył najwyższy układ, on też zgarnia pulę.

Grę w pokera siedmiokartowego można poćwiczyć w niektórych kasynach online lub niegdyś na serwisie Lottery99.com, które oferują rozrywkę z niewielką dozą hazardu – bez narażania na straty, gra się bowiem fikcyjnymi pieniędzmi.